Informační bulletin na DUBEN 2016

Vážení piloti a pilotky, 
přinášíme Vám druhý letošní bulletin BMA/02/2016 s důležitými informacemi týkajícími se náhradního školení a přezkoušení pilotů pro rok 2016, pojištění a dalších věcí týkajících se provozu a létání v Letecké škole Bemoair. Přestože je bulletin vydáván 1.dubna, nejedná se o apríl a všechny informace berte prosím s plnou vážností. :-) Podrobnosti čtěte v článku po rozkliknutí níže :

   INFORMAČNÍ  BULLETIN č. BMA/02/2016                       DUBEN 2016                                                1.4.2016  

 • INFO č.1 - Palivové příplatky na měsíc duben 2016                                                  yes

        V minulém bulletinu jsme Vás informovali o nejnižších palivových příplatcích za posledních několik let, situace se nyní změnila a cena paliva začala opět stoupat. Bohužel nejen o haléře, ale už o více jak 1Kč/litr. Museli jsme tedy na duben opět upravit palivové příplatky a týká se to všech druhů benzinů na letištích Benešov i Brno. Nový ceník na DUBEN je zveřejněn na záložce Bulletiny nebo dole na odkazu přílohy. Aktuální příplatky a pohyb cen jsou v tabulce, stále jsou ale nižší než před rokem ve stejném období :          ( FS - fuel surcharge t.j. PAP - palivový příplatek)

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Benešov      (    + 1,50 Kč )    _________________     t.j. PAP  10,30  Kč /L

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Brno               + 1,10 Kč )     ___________________     t.j. PAP   12,30  Kč /L

Palivový příplatek NATURAL 95 na letišti Benešov           (    + 0,83 Kč )    _________________     t.j. PAP    5,60  Kč /L

Aktuální příplatky, které jsou v tomto období v platnosti, jsou připočítávány k cenám za letovou hodinu  – viz příloha

 
 • INFO č.2 - NÁHRADNÍ ŠKOLENÍ PILOTŮ  2016     Sobota 9.4.2016 od 9:30 - UČEBNA BEMOAIR  -  LKBE                


       V sobotu 5.3.2016 proběhlo v hotelu Pošta plánované školení pilotů. Na programu byly zajímavé a potřebné přednášky týkající se novinek a změn ve všeobecném letectví + další prezentace. Náhradní školení pro ty, kteří se nemohli tohoto pravidelného zúčastnit, je v sobotu 9.4.2016 na učebně BEMOAIRu od 9:30h na letišti Benešov. Tato informace byla cca před 14dny zveřejněna i na Facebooku a na BMA-NEWS, článek o náhradním školení byl vydán i zde na provozních stránkách. Doufám tedy, že jste to všichni, kteří školení ještě nemají, zaregistrovali. Připomínám ještě, že další hromadné školení již dělat nebudeme, jediná možnost jak toto školení (povinné pro všechny piloty) získat, bude buď u jiné společnosti (klubu) které Vám uznáme. To ale musí být zapsáno v zápisníku pilota. Poslední možností pak bude, za příplatek si domluvit individuální školení.                                                          

 • INFO č.3 - PERIODICKÉ PŘEZKOUŠENÍ PILOTŮ PRO ROK 2016                                                                                   


       Bez ohledu na to, kde jste absolvovali školení pilotů (viz Info č.2) je třeba aby piloti se smlouvou a létající u BEMOAIRu měli patřičné přezkoušení. Jak bylo sděleno na školení, letos jsme mírně zjednodušili testy, takže místo dvou testů z "Leteckých předpisů" a z "Provozní příručky" bude jeden test nazvaný "Roční přezkoušení pilotů". Dále vyplníte test z "Metodiky letu" a přezkoušení z typu, který létáte nejčastěji z každé typové řady. Obdobně jako u prodlužování typu po 90dnech tedy bude stačit udělat např. jeden test z C150/152 nebo C172 nebo C182. Pokud létáte ještě Zlína nebo jiný typ, pak vyplníte ještě jeden test z další typové řady. Pozor - u některých typů jsou dva různé testy, jeden nazvaný "typový" a jeden "periodický". Piloti, kteří dělají roční přezkoušení, vyplní jen ten s názvem "periodický", který je kratší. "Typový" test slouží k přezkoušení pro získání nového typu, je rozsáhlejší. Piloti s kvalifikací MEP vyplní vždy i typ L200. Ostatní testy, které jsou v dlouhém seznamu uveřejněny, není nutné vyplňovat, ale dobrovolnosti se meze nekladou. :-)   Na vyplnění testů máte měsíc, do konce dubna musí mít přezkoušení dokončené každý pilot, aby mohl létat samostatně. Testy vyplňují piloti, kteří se zúčastnili školení. Ti co byli na školení 5.3. mohou začít ihned, ostatní, kteří budou na náhradním školení si přezkoušení udělají až po absolvování tohoto školení. Po splnění patřičných testů se nezapomeňte přihlásit u instruktora pro zapsání potvrzení do zápisníku letů.

 • TESTY JSOU DOSTUPNÉ NA SERVERU e-LEARNINGU zde :   http://bemoair.com/elearning/login.php   (Kdo nemá nebo zapomněl přístupové údaje, vyžádejte si je u mne na telefonu 604842624 nebo na novacek@bemoair.cz  Jsou obvykle jiné než na rezervaci E.B.A. nebo na tyto stránky.)

 •  
 • INFO č.4 -  PROVOZ NA LKBE - DRÁHY - POPLATKY                                                                                                        

 •     Na letišti Benešov proběhlo v minulých týdnech válcování ploch a letiště je po zimě vyjímečně krásně rovné a bez hrbolů. Přesto je ještě z provozních důvodů částečně stále zúžena dráha 06/24 a v provozu je pouze její severní část. Měsícem březen rovněž skončily "zimní" přistávací poplatky, takže od dubna již létáte opět za "letní" a to 50,-Kč/přistání s letouny a 30.-Kč/přistání s ULL. 

 • INFO č.5 -  CESSNA C-310  HA-OTA                                                                                                                                    


     Jak jste si mohli všimnout na BMA-NEWS, již v únoru k nám přiletěla nová CESSNA C-310, kterou bude BEMOAIR provozovat. Zatím bude létat na registračních značkách Maďarska a k tomu abychom dostali souhlas ÚCL chybí pár administrativních kroků, které řešíme. Jakmile bude připravena k provozu, určitě Vás hned budeme o této skutečnosti informovat samostatným článkem na těchto stránkách. 

 • INFO č.6 - POJIŠTĚNÍ ODPOVĚDNOSTI PILOTA                                                                                                       


       Těm, kteří mají uzavřené pojištění pilotů za škody způsobené na zapůjčeném letadle, skončí pojistka u ČSOB ke konci dubna 2016. Máme zatím lepší nabídku nové pojišťovny ERGO a současně jednáme na snížení ceny se současným pojistitelem ČSOB. Vše je na dobré cestě a už nyní můžeme sdělit, že vznikem konkurence v této oblasti bude cena pojištění rozhodně nižší, než v loňském roce. Současně už známe i nové podmínky a to, že i ČSOB nebude v novém období pojištění rozdělovat na ČR/SR a SVĚT, ale všechny pojistky budou za nižší cenu a pro celý svět. Na přesnou cenu čekáme, ale měla by být pod 3500,-Kč pro všechny. Každopádně ale stará smlouva skončí 30.4.2016 a nebude automaticky pokračovat současné pojištění. Proto již nyní potřebuji od pilotů závazné potvrzení, zda chtějí nové pojištění, ať už u ČSOB nebo ERGO, podmínky budou stejné, smlouvu uzavřeme tak, aby byla cena pro Vás co nejvýhodnější. Za zajištění hromadného pojištění Vám bude od nás účtován administrativní poplatek 100,-Kč +DPH, i s tím ale bude částka nižší, než kdybyste si uzavírali pojistku samostatně. 

 • INFO č.7 -  NOVÉ MAPY A DATABÁZE LETIŠŤ 2016                                                                                                           


     Již jsme obdrželi dodávku databází letišť ČR+SR pro rok 2016, které obsahují i nové mapy ICAO a mapu 1:500000 AVION. Cena databáze včetně těchto dvou map (ICAO ČR, AVION CŘ/SR) pro ty, kteří si ji objednali na školení je 350,-Kč vč. DPH (běžná cena 390,-) Mapy jsou k odběru v kanceláři LŠ Bemoair. Aź tedy přijdete na létání, zarezervované databáze si vyzvedněte. Částku za databázi Vám dáme na konto do dubnového vyúčtování. Kdo by chtěl jen aktuální mapu ICAO ČR, ta je k dispozici za 200,-Kč také v kanceláři. 

 • INFO č.8 -  PŘEZKOUŠENÍ Z ANGLIČTINY ICAO                                                                                                          


     Začíná sezóna a plánujeme v ní i nějaké ty výlety do zahraničí. S tím je spojena nutnost mít platnou angličtinu ICAO. V dubnu bychom chtěli zorganizovat přezkoušení A/ICAO, žádám tedy všechny piloty o kontrolu platnosti angličtiny ICAO v průkazu (min. level 4) a nahlášení ke zkoušce do 10.4.2014  Podle počtu zájemců potom domluvíme termín zkoušek, případně zorganizujeme i opakovací kurz. Bližší informace pak budou zveřejněny samostatným článkem zde, na bemoair.com.

  • To je prozatím vše, sledujte i v průběhu měsíce tyto provozní stránky www.bemoair.com kde jsou zveřejňovány informace i mimo bulletin, dále BMA NEWS a také Facebook. V případě jakýchkoliv dotazů mne kontaktujte na tel. 604 842 624 nebo 603 202 884 nebo na emailu novacek@bemoair.cz.

  • Za Leteckou školu BEMOAIR s.r.o.  Vítězslav Nováček

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer