Informační bulletin na PROSINEC 2015

Vážení piloti a pilotky,
v listopadu nebyl vydán informační bulletin, ale na prosinec již máme hodně nových informací a sdělení, které se týkají provozu na letišti Benešov a naší letecké školy, uvádíme je tedy v novém a posledním letošním bulletinu na prosinec. Podrobnosti čtěte níže :

INFORMAČNÍ  BULLETIN č. BMA/08/2015                       PROSINEC 2015                                          1.12.2015  

 • INFO č.1 - Palivové příplatky na měsíc prosinec 2015                                                  yes

        Dodavatelé Twintrans a Shell během měsíce listopadu mírně snížili cenu paliva, aby ji v prosinci opět mírně zvedli a tak ponecháváme palivové příplatky prozatím beze změny. Další úpravu očekáváme až v lednu. Nový ceník na prosinec byl vydán se stejnými cenami jako předchozí, pouze jsou vyznačena letadla, která v tomto období nejsou k dispozici. Podrobnosti o tom najdete v dalších odstavcích tohoto bulletinu.                                                                                                                                      (FS - fuel surcharge t.j. PAP - palivový příplatek)

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Benešov      (  +/- 0,00 Kč )   _________________     t.j. PAP  12,30  Kč /L

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Brno            (  +/- 0,00 Kč )    ___________________     t.j. PAP  12,90  Kč /L

Palivový příplatek NATURAL 95 na letišti Benešov           (  +/- 0,00 Kč )   _________________     t.j. PAP   6,01  Kč /L

Aktuální příplatky, které jsou v tomto období v platnosti, jsou připočítávány k cenám za letovou hodinu  – viz příloha

 
 • INFO č.2 - DOLETNÁ 2015     Sobota 19.12.2015 od 17:00 místního času v restauraci hotelu Pošta                               


       Letošní "Doletná" bude trochu jubilejní, protože se jedná o 20. doletnou konanou v hotelu Pošta, v tomto roce je to 25 let od založení BEMOAIRu a uskuteční se 11.ročník soutěže AeroFoto. Termín 19.12.2015 je v tomto měsící jediný možný, kdy lze uskutečnit akci v hotelu Pošta. Sejdeme se v 17:00h . Program bude podobný jako v minulých ročnících, tzn. přípitek a společná večeře (zve Vás a večeři s přípitkem hradí Letecká škola BEMOAIR), premiéra nových leteckých filmů, vyhlášení AEROFOTO 2015 (viz další INFO č.3), soutěž pro piloty,vyhlášení a odměnění nejlepších pilotů, uvedení VIP do "hangáru slávy", tombola o hodnotné ceny a hlavně po celý večer tradičně dobrá zábava. Připomeneme si uplynulých 25 let činnosti letecké školy unikátními filmy a fotografiemi, na kterých se i někteří možná ne/poznáte. Tímto bych rád požádal pamětníky, kteří mají nějaké opravdu historické fotografie z dob, kdy ještě nebyly rozšířené digitální fotoaparáty, aby mi je poskytli pro prezentaci. Buď naskenované, nebo originály, které čestně nepoškozené vrátím, možno i negativy. Níže je oficiální pozvánka na tuto akci. Srdečně Vás všechny zveme na příjemný večer strávený s piloty a přáteli létání. Kdo bude mít po Doletné zájem o ubytování přímo v hotelu, požadavky zasílejte na můj email nejpozději do středy 16.12.2015                                                                                      Pozvánka Doletná2015

 • INFO č.3 - Soutěž AEROFOTO 2015                                                                                                                                        


       Jak bylo napsáno výše, v průběhu Doletné 2015 bude vyhodnocena soutěž AEROFOTO, tedy soutěž o nejlepší fotky z létání s našimi letadly (kategorie1) nebo o povedené fotky letadel a letecké techniky ve světě (kategorie2). Fotografie můžete přihlašovat a zasílat na adresu aerofoto@bemoair.cz  nejpozději do čtvrtka 17.12.2015, abych je stačil zpracovat a zařadit. Níže jsou základní informace a odkaz na stránky s fotografiemi z minulých ročníků, Na stránkách najdete ke stažení i přesné propozice v souboru PDF. 

  - Budou zveřejněny dvě fotografie do každé kategorie od každého fotografa. 

  - Kdo se účastní pravidelně, nemusí vyplňovat žádné formuláře, jen vyberete fotograie, opatříte trefným / vtipným popisem a zašlete nám je.

  - Emailová schránka aerofoto@bemoair.cz má velikost 150MB, nemusíte tedy posílat fotky přes úschovnu, ale přímo.

  - Fotografie a výsledky z minulých ročníků jsou umístěny na našich webových stránkách BEMOAIR/MULTIMEDIA/AEROFOTO (odkaz).

 • INFO č.4 - Provozní doba v prosinci + další informace z letiště Benešov                                                                          


 •  
 • 4.1.  Plánované přerušení provozu letecké školy je od "Doletné" tedy od 20.12.2015 do 27.12.2015  S ohledem na počasí bude možné létat poslední prosincový týden t.j. od 28.12.2015 do 31.12. včetně. Plánujeme tedy i tradiční Silvestrovský provoz, bude-li počasí vhodné ku létání. Objednávky alespoň den předem na tel. 604842624. Vše bude vyznačeno i v systému E.B.A.  
 •  4.2.  Od 16.12.2015 do 5.1.2016 nebude v souladu s letovou příručkou VFR oficiálně poskytována služba AFIS. Bude-li létání, je na dohodu předem možné zajištění AFIS, nebo létat jako z neobsazeného letiště, kromě výcviku.
 • 4.3. Ke dni 30.11.2015 byl odvolán z funkce ředitele příspěvkové organizace Letiště Benešov pan Jakub Edr a na dnešní "Radě letiště" byl starostou města Bystřice, panem Danielem Štěpánkem oznámen nový prozatimní ředitel - Vladimír Hadač. Počátkem roku 2016 bude vypsáno nové výběrové řízení na funkci ředitele Letiště Benešov. O tom se včas dozvíte a pokud by měl někdo o tuto funkci zájem, může se do výběrového řízení přihlásit.
 •  
 • INFO č.5 -  OK-ABC dočasně mimo provoz                                                                                                                            


      Koncem měsíce listopadu jsme odvezli motor z C-172 OK-ABC do generální opravy, kterou provádí EEA Tech Moravská Třebová. Podle předběžné dohody by měl být motor hotový koncem roku 2015, možná do vánoc. Prozatím je tedy v systému EBA tento letoun nedostupný, jakmile bude G.O. hotová a letoun C172 opět provozuschopný, budete na těchto stránkách informováni. 

 • INFO č.6 - Nová letadla pro rok 2016                                                                                                                                    


     Pro rok 2016 máme zapsaná v provozovatelství dvě nová letadla a to Grob G115 OK-GRB, jehož majitelem je Petr Zralý a Cessna C-182R OK-LKP vlastníka AICTA Design Works. Na obou letadlech je potřeba ještě udělat nějaké servisní práce. C-182 předpokládáme uvolnit do plného provozu počátkem ledna 2016, na Grobu ještě bude práce víc a chtěli bychom jej zprovoznit do cca března/dubna 2016. Jedná se o dva výkonově a užitkově rozdílné typy, kdy Grob 115 bude prezentovat levné výcvikové létání a Cessna 182ka výkonný rychlý stroj zejména na letecké výlety a přepravu, s IFR vybavením a dvouosým autopilotem. Toto je zatím předbězná informace, abyste věděli, na co se v novém roce těšit. 

 • INFO č.7 - Soutěž v přesném přistání G.A.C. 2015                                                                                                              


       Sousedé v plachtařské škole G.A.C. pořádají v sobotu dne 12.12.2015 tradiční soutěž v přesnosti přistání, které se téměř pravidelně účastní i naši piloti a téměř pravidelně se umísťují na předních místech.... :-) Tímto nabízím možnost účasti s našimi letadly na této soutěži. Kdo tedy bude mít zájem se zúčastnit, objednávejte si letadla přes rezervační systém EBA nebo přes své instruktory.  

 • INFO č.8 - Zimní přistávací poplatky                                                                                                                                      


        A na konec upozorňujeme na to, že od 1.12. nám účtuje Letiště Benešov za přistání tzv. zimní přistávací poplatky, keré budete mít i v souladu se smlouvu od nás přeúčtovávány. Jedná se o  následující ceny : ULL 50,-Kč,  SEP 80,-Kč  a  MEP 170,-Kč. Tyto zimní poplatky budou účtovány od prosince do konce března, pak se vrátíme k "letním".


 •     To je pro tentokrát vše, v případě Vašich dotazů k výše uvedeným bodům bulletinu mne kontaktujte na tel. 604 842 624 (nebo 603 202 884) případně emailem na adrese :  novacek@bemoair.cz.  Již nám také funguje nová pevná linka 32 41 41 41 1.

Za Leteckou školu BEMOAIR s.r.o.  Vítězslav Nováček