Informační bulletin na ŘÍJEN 2015

Vážení piloti a pilotky,
v novém, říjnovém informačním bulletinu opět upravujeme ceny palivových příplatků s ohledem na pokles cen leteckého paliva a sdělujeme další informace týkající se teoretického školení a zkoušek z angličtiny ICAO. Tentokrát je zpráv méně a podrobnosti najdete v článku níže :

INFORMAČNÍ  BULLETIN č. BMA/07/2015                          ŘÍJEN 2015                                            7.10.2015  

 
 • INFO č.1 - Palivové příplatky na měsíc říjen 2015                                                    yes

        Dodavatelé Twintrans a Shell opět na další měsíc snížili cenu leteckého paliva, tak pro Vás snižujeme i palivové příplatky. S jejich změnou je nově vydán i ceník letových hodin na říjen. Snížení příplatků se týká jak letiště Benešov, tak i Brno a jejich výše je následující                                              (FS - fuel surcharge t.j. PAP - palivový příplatek)

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Benešov      (  - 1,18 Kč )   _________________     t.j. PAP  12,30  Kč /L

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Brno             -  1,54 Kč )    ___________________     t.j. PAP  12,90  Kč /L

Palivový příplatek NATURAL 95 na letišti Benešov           (     0,00 Kč )   _________________     t.j. PAP   6,01  Kč /L

Aktuální příplatky, které jsou v tomto období v platnosti, jsou připočítávány k cenám za letovou hodinu  – viz příloha

 

 • INFO č.2 - Školení z předmětu 004 - "Lidská výkonnost a omezení"                                                                                


       V sobotu 17.10.2015 bude pokračovat konzultační školení obchodních pilotů z předmětu 003 - Lidská výkonnost a omezení. Tento předmět bude přednášet a na Vaše dotazy z oboru zdravotní způsobilosti odpovídat, MUDr. David Melechovský. Informaci zveřejňujeme zejména proto, že toto školení je nejen nutností pro současné piloty ve výcviku CPL a PPL, kteří jej musí absolvovat, ale mohlo by být zajímavé i pro ostatní piloty. Proto, kdokoliv máte zájem i z řad pilotů po dokončeném výcviku, můžete se této přednášky zúčastnit. Začínat budeme na učebně v Benešově v 9:00 a plánované ukončení odpoledne cca ve 14-15hodin, podle doby diskuze. Piloti CPL a PPL kteří jsou ve výcviku mají školení zdarma, je již započteno v kurzovném. Ostatní piloti uhradí symbolický poplatek 300,-Kč za celé školení. Přihlášky a bližší informace na tel. 604842624.

 • INFO č.3 - Zkoušky a školení z letecké angličtiny ICAO                                                                                                      


       Zkušební komisi na přezkoušení z ICAO angličtiny se podařilo dát dohromady až na první listopadový víkend, zkoušky jsou tedy naplánovány na neděli 8.11.2015 Dopoledne bude v případě zájmu opět opakovací školení z letecké angličtiny a budou probírány vzorové příklady a poslechy pro odpolední zkoušku. Školení a zkoušky se uskuteční v případě, že budou alespoň čtyři uchazeči. Přihlášky prosím co nejdříve zasílejte na náš email nebo telefony uvedené níže. Informace v PDF najdete zde :   ŠKOLENÍ, ZKOUŠKY ICAO  a  SCRIPTA VFR

 • INFO č.4 - Další krátké zprávy      -     stručně, jasně, výstižně                                                                                        


      4.1   Plánovaný Výlet do Zell am See se pro nepříznivé počasí v Alpách nakonec neuskutečnil, ale zaimprovizovali jsme a místo       do Rakouska jsme letěli třemi letadly do Německého Arnbrucku a pár dní předtím se Sovou do Drážďan. Podrobnosti o těchto         výletech a možnou inspiraci najdete na BMA NEWS. Nová alba najdete také ve  fotogalerii BMA PICASA. Děkuji přispěvatelům za     články a fotografie z výletů.

4.2.  S ohledem na počasí je možné provádět výcvik v nočním létání, piloti mající zájem získat kvalifikaci NIGHT, přihlašte se u našich instruktorů nebo si rovnou rezervujte letoun na noční výcvik přes E.B.A.  

 


 •     To je pro tentokrát vše, v případě Vašich dotazů k výše uvedeným bodům bulletinu mne kontaktujte na tel. 604 842 624 (nebo 603 202 884) případně emailem na adrese :  novacek@bemoair.cz.  Již nám také funguje nová pevná linka 32 41 41 41 1.

Za Leteckou školu BEMOAIR s.r.o.  Vítězslav Nováček