Informační bulletin a ceny na září 2013

Vážení piloti a pilotky,

prázdniny skončily, ale léto doufám že ještě nekončí a že nás ještě pěkné počasí, vhodné pro létání, čeká. Na září je vyhlášeno opět několik akcí, o kterých Vám přinášíme informace níže v dalším našem bulletinu na září.

   INFORMAČNÍ BULLETIN č.:    BMA/08/13                        ZÁŘÍ 2013                                                                                  V Benešově  31.8.2013 

 •                   INFO č.1 - AEROVÍKEND 2013                                                                                                                                                                
 • Aerovíkend, pořádaný každoročně jako modelářská akce spojená s ukázkami velkých letadel, se bude konat letos opět na modelářském letišti ve dnech 14.9. a 15.9. Letové ukázky budou v neděli 15.9. od 14:00 hod. a jako hlavní lákadlo je inzerováno vystoupení Martina Šonky. Ještě bude k vidění akrobacie na větroni a dále již pouze vystoupení letounů kategorie ULL. Je to z důvodu, že od září ztrácí letiště Benešov statut AFIS a se službou "RADIO" nelze pořádat letecká vystoupení schvalovaná ÚCL. Pro běžné létání se tím nic nemění, pouze nelze pořádat "velké" letecké dny. Plakát s pozvánkou na letecký den je ke stažení zde : Plakát Aerovíkend, akce má i své webové stránky, na které se můžete podívat zde : www.aerovikend.cz


 •                  INFO č.2  - PALIVOVÉ  PŘÍPLATKY  NA  ZÁŘÍ 2013                                                                                                                               
 • Cena leteckého paliva AVGAS během léta opět stoupla a přestože jsme pro Vás palivové příplatky o prázdninách neměnili, na září je již upravujeme na aktuální cenovou úroveň leteckého paliva podle našich dodavatelů podle následující tabulky : 

  Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Benešov     (  +1,10 Kč  _________________  =  15,95  Kč /L

  Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Brno           (  +1,20 Kč)   _________________  =  17,95  Kč /L

  Palivový příplatek NATURAL 95 na letišti Benešov          (  -0,93 Kč  _________________  =   12,19  Kč /L

  Aktuální příplatky, které zůstávají v platnosti jsou připočítávány k cenám za letovou hodinu  – viz příloha bulletinu.  


 •                  INFO č.3  - SNÍŽENÍ CEN NĚKTERÝCH TYPŮ  LETADEL                                                                                                                           
 • Abychom alespoň částečně kompenzovali zvýšené palivové příplatky, ponecháváme ještě během září letní cenovou akci na letouny L-200 a Cessna C150/C152. Jedná se o základní ceny, tak jako v minulém měsíci. (bez FI a PAP) : 

  Na letišti Benešov  1)  "pro výcvik MEP" - na L-200 OK-PFM  -  ze základní ceny 6900,- Kč na 4990,- Kč + PAP

                              2)  "pro všechny"       - na L-200 PFM a PHJ -  ze zákl.  ceny 6900,- Kč na 6000,- Kč + PAP

                              3)  "pro všechny"       - na C-152 OK-LKB -  ze základní ceny 2880,- Kč na 2460,- Kč + PAP

  Na letišti Brno        1)  "pro všechny"       - na C-150 OK-MAP - ze základní ceny 2880,- Kč na 2460,- Kč + PAP

  Těm, kteří si v minulých akcích předplatili L-200 za akční cenu 4990,- Kč a nestačili ji do konce srpna odlétat, ji budeme účtovat až do vyčerpání složené zálohy, nejdéle však do konce měsíce října 2013. Využijte tedy "babího léta" k dolétání předplacených hodin. Toto je poslední prodloužení, pak budeme ze složené zálohy odečítat již standartní základní cenu typu L200, t.j. 6900,-Kč. 


 •                  INFO č.4 –  VÝLET DO VILSHOFENU  - TROJBOJ LETADLO, LOĎ, KOLO                         POZOR ZMĚNA TERMÍNU. ČTĚTE ZDE!            
 • Na sobotu 21.9.2013 plánujeme výlet do Německa na letiště Vilshofen, které leží kousek od hranic u Dunaje. Někteří jej znáte z našich minulých výletů (např. fotogalerie zde), je vhodné zejména pro piloty, kteří ještě nemají s létáním do ciziny moc zkušeností. Jde o letiště se zónou ATZ, neřízené, není nutné podávat letový plán, je vhodné i pro piloty ULL. Na základě doporučení jednoho z našich pilotů nabízíme zorganizování malého cyklovýletu, tedy ve Vilshofenu si zapůjčit kola a jet lodí do Pasova. Na kolech pak cyklostezkou kolem Dunaje zpět na letiště Vilshofen a odlet do Benešova.  Toto je plán, záleží na Vás, kdo bude chtít zůstat pouze u pěší prohlídky města a posezení v některé z místních kavárniček, je to také možné. Zájemci přihlašte se nejpozději do pořádání Aerovíkendu, t.j. 15.9.2013 abychom mohli vše včas zajistit. Podrobnou reportáž z tohoto minulého výletu najdete v článku Honzy Suchého na BemoAir News. Podrobné informace o organizaci výletu zašleme přihlášeným pilotům v týdnu před akcí.


 • Pro další dotazy týkající se tohoto jednotlivých bodů tohoto bulletinu volejte 603 202 884 nebo 604 842 624, případně pište na email novacek@bemoair.cz  

                                                                                                                         Za Leteckou školu BEMOAIR     Vítězslav Nováček