Informační bulletin BMA01/2023

Vážení piloti a pilotky,

přinášíme první informační bulletin pro rok 2023 a protože budou letos vydávány nepravidelně, jsou označeny pouze pořadovým číslem bulletinu. Zde je tedy první, s číslem BMA01/2023. Palivové příplatky se nemění, ale najdete zde větší množství provozních informací k létání v  naší letecké škole. Podrobnosti čtěte v článu níže :

   INFORMAČNÍ  BULLETIN  č. :   BMA01/2023                                                                                             6.2.2023   

INFO č.1  :  PALIVOVÉ PŘÍPLATKY NA OBDOBÍ :  ÚNOR 2023            - platí do odvolání      yes

      Cena leteckého paliva se od prosince téměř nezměnila, ponecháváme tedy na letišti Benešov i Brno původní palivové příplatky. V Brně bylo při našem posledním jednání s provozovatelem letiště slíbeno, že se pokusí dostat na LKTB levnějšího dodavatele paliva AVGAS, než je dosavadní SHELL. Pokud se tak stane, pak by byla cena paliva stejná pro Benešov i Brno, ale zatím není nic jisté. Nový ceník je ke stažení na odkazu v příloze, ceny jsou v tabulce níže :

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Benešov       (   0,00 Kč  )      ___________________     t.j. PAP       12,00  Kč /L

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Brno             (   0,00 Kč  )      ____________________     t.j. PAP       30,00   Kč /L   

Palivový příplatek NATURAL 95 na letišti Benešov             0,00 Kč )      ___________________     t.j. PAP        11,50  Kč /L

Aktuální příplatky, které jsou v tomto období v platnosti, jsou připočítávány k cenám za letovou hodinu  – viz příloha 

  

INFO č. 2 :   NOVÉ POPLATKY ZA NOČNÍ PROVOZ NA LKBE  +  jeho organizace


     Jak jsme Vás informovali v minulém bulletinu, jsou pro rok 2023 zvýšeny ceny za provoz světelného zabezpečovacího zařízení (dále SZZ) z důvodu zvýšených cen energií a tím vyšších nákladů na provoz. Ceny jsou následující - podle koordinační dohody BMA/LKBE :  

Poplatky za použití SZZ a létání v prodloužené provozní době letiště: 
a) - Využití SZZ v provozu VFR den: individuální žádost: přist. poplatek: běžný poplatek (dále jen „std.“) + 90 Kč  
b) - Místní činnost VFR DEN: přist. poplatek: std. + 90 Kč Kč + 500 Kč za každou započatou hodinu 
c) - Provoz VFR noc: 1100 Kč za každou započatou hodinu provozu +  200 Kč / přistávací poplatek

Zvýšená zvláštní sazba 5000 Kč (z důvodu nedodržení protihlukových pravidel v prodloužené provozní době letiště).

Vysvětlivky:  Odpadla sazba za individuální noční přílety, které jsou nadále možné ale za výše uvedenou sazbu 1100,- / započatou hodinu plus přístávací poplatek. Jakýkoliv individuální noční přílet tedy vyjde na 1300,-Kč. V případě, že by v rozsahu jedné hodiny přistála dvě letadla formou individuálního příletu, pak se podělí o započatou hodinu provozu + přist.poplatek. Pokud přiletíte za zhoršených světelných podmínek ve dne (viz A) a necháte si rozsvítit dráhu, bude tedy přistávací poplatek celkem 200,-Kč. (110,- běžný + příplatek za SZZ 90,-)  V případě, že budete létat za VFR ve dne okruhy s rozsvícenou řadou, zaplatíte 200,-Kč za každé přistání a 500,-Kč za započatou hodinu provozu SZZ. Poslední řádek, (C)  tedy poplatky za noční provoz je celkem jasný. V případě že létá více letadel, rozpočítá se cena 1100,- za hodinu provozu mezi těchto více letadel a každý pak platí + přistávací poplatek 200,-Kč

Dny se již prodlužují a v současné době je možno zahájit noční provoz cca v 17:45. Létat je možné maximálně do 21:00, jednáme o možnost prodloužení. Nyní je počasí celkem dobré a je možné tedy noční provoz naplánovat. Zájemci o noční létání (nový výcvik nebo obnovu po přestávce), hlaste se u našich instruktorů. 

 

INFO č. 3 :  NOVÉ SMLOUVY PRO ROK 2023 A AKTUALIZACE CEN ZA FI(A) NA PALUBĚ.  


     Upozorňuji, že koncem ledna skončilo přechodné období, do kterého platí roční smlouvy pro pokračovací výcvik a zapůjčení letadel pro soukromé lety. Prosím, abyste s tím počítali a při Vaší další návštěvě školy nám předložili ke kontrole Vaše letecké doklady a zápisník pro uzávěrku roku 2022. Uzavření smlouvy na rok 2023 zabere pár minut, pouze zkontrolujeme Vaše doklady, zaktualizujee údaje v PC a vytiskneme smlouvu s platností do konce ledna 2024.

   Ve smlouvě (a v novém ceníku - viz výše) jsou letos uvedeny mírně vyšší ceny za FI, který bude na palubě při pokračovacím výcviku, při různých kontrolních letech, pro přeškolení a přezkoušení nebo jako safety pilot. Tyto nové ceny jsou platné od února 2023 a pro jistotu na to upozorňujeme i v tomto bulletinu. Jde o navýšení o 100,- Kč u každé sazby za hodinu FI, podle druhu výcviku. Podrobnosti jsou pak uvedeny na konci aktuálního ceníku a ve smlouvě. Cenu za hodinu letu jednotlivých letadel jsme prozatím neměnili.

 

INFO č. 4 :  NOVÉ ID KARTY NA LKBE 


     Kdo mi na Doletné odevzdal staré ID karty, má novou již připravenu k vyzvednutí v kanceláři na letišti Benešov. Ostatní, kteří ještě mají staré karty u sebe a tyto jsou tedy již neplatné, odevzdávejte je u našich zaměstnanců v Benešově. Postupně je budu aktualizovat. Tyto karty prozatím ještě umožní vstup do našich prostor, ale do konce března bude starým IDC zablokován i vstup.  Pro piloty létající na letišti Brno sdělí podrobnosti k výměně IDC pro LKTB pan Jiří Unzeitig. 

 

INFO č. 5 :  SEMINÁŘ FI(A)    -   18.2. a 19.2.2023  


     O víkendu 18.-19.2. budeme organzovat seminář FI(A). Protože máme hodně přihlášených zájemců, nevešli bychom se na učebnu na LKBE, ale budeme pořádat seminář v zasedačce v Benešově (ve městě). Tím pádem bude i částečně omezen provoz v tyto dny, z důvodu absence FI na letišti. Možnost létání o tomto víkendu prosím konzultujte s našimi instruktory. V případě, že někdo z čtenářů tohoto bulletinu potřebuje nebo ví o někom, kdo potřebuje seminář FI pro prodloužení kvalifikace instruktora, napište nebo zavolejte, pár volných míst ještě máme. 

 

INFO č. 6 :  ŠKOLENÍ PILOTŮ 2023  


     Prozatím nemáme stanoveno datum školení pilotů, zatím čekáme na upřesnění od lektora ŘLP. Ale jako novinku budeme letos pořádat školení oficiálně ve dvou termínech. Stejně jako seminář FI bude toto školení v zasedací místnosti v Benešově (ne v restauraci) a první termín bude pravděpodobně v druhé polovině března. Podrobnosti budou zveřejněny na těchto provozních stránkách v dalším bulletinu. Všichni piloti budou rovněž obesláni emailem, až budeme znát možnosti lektorů. Pak si zvolíte jeden z vypsaných termínů.   

 

INFO č. 7 :  ZMĚNA LETADLOVÉHO PARKU NA LETIŠTI BRNO  - NOVÝ PA-46-350P Malibu Mirage


     Na letišti Brno ke konci roku skončilo naše provozovatelství letounu Cessna 350 Corvalis (OK-ABP) a původní majitel tohoto letadla zakoupil PIPER PA46 M-Class / Mirage, OK-BPA, jehož jsme se stali také provozovatelem. Prozatím nemáme stanovenou cenu a provádíme kroky ke schválení ÚCL pro zařazení jako výcvikové letadlo v ATO. Jakmile bude k dispozici i pro ostatní piloty, budeme Vás informovat. Letoun bude přednostně využívám k dálkovým letům a k výcviku IFR / CPL / ATPL.

 

INFO č. 8 :  FOTOGALERIE Z DOLETNÉ A VIDEA Z ROKU 2022


     Možná někteří z Vás sledují i naše mediální stránky a fotogalerie a videa z roku 2022 jste již viděli, pro ty, kteří se k nim ještě nedostali zde opakuji odkazy na FOTOGALERII na Zonerama a  poslední VIDEA promítané na Doletné najdete na YouTube.

 

______________________________________________________________________________________________________________

To je vše do prvního bulletinu v roce 2023. Sledujte průběžně tyto provozní stránky, případně Facebook. Na nové fotky a alba z našich akcí a výletů se můžete podívat na Zonerama/BEMOAIR. Pokud máte nějaké dotazy k jednotlivým bodům tohoto bulletinu, kontaktujte mne na tel. 604 842 624 nebo emailem na adrese :  novacek@bemoair.cz


                                                                                                                                                Děkuji, že létáte s námi!     

                                                                                                                       Za Leteckou školu BEMOAIR s.r.o.    Vítězslav Nováček