Informační Bulletin na ÚNOR 2022

Vážení piloti a pilotky, 

ve druhém letošním bulletinu najdete poměrně hodně informací, čtěte jej prosím pozorně. Týká se palivových příplatků, nočního létání, školení pilotů,  našich akcí, omezení provozu na LKBE a pod. Další podrobnosti najdete v článku níže. 

   INFORMAČNÍ  BULLETIN  č. :   BMA02/2022                                          Únor 2022                                           6.2.2022      

 • 
   INFO č.1  :  PALIVOVÉ PŘÍPLATKY NA ÚNOR 2022                                              yes

        Cena paliva na letišti Benešov se na další měsíc zvýšila jak pro AVGAS 100 tak i paliva 91UL. V Brně prozatím ponecháváme cenu jako v lednu. Upravujeme tedy palivové příplatky pouze pro letiště Benešov - viz tabulka níže :

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Benešov       (   +0,50 Kč  )     ___________________     t.j. PAP     6,00  Kč /L

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Brno             (     0,00 Kč  )     ____________________     t.j. PAP    13,00   Kč /L   

Palivový příplatek NATURAL 95 na letišti Benešov              +0,80 Kč  )     ___________________     t.j. PAP     6,90  Kč /L

Aktuální příplatky, které jsou v tomto období v platnosti, jsou připočítávány k cenám za letovou hodinu  – viz příloha

 •                                                
  •       INFO č. 2 :  NOVÉ SMLOUVY NA ROK 2022


   •     Ke konci ledna skončila platnost loňských smluv o "Pokračovacím výcviku" a o pronájmu letadel pro Vaše létání. Týká se pilotů, žáci mají smlouvy uzavřené obvykle na období do dokončení výcviku. Žádáme tedy všechny piloty, aby s tímto administrativním krokem počítali při Vaší další návštěvě letecké školy, před zapůjčením letadla. K tomu budete potřebovat Vaši leteckou dokumentaci, zejména zápisník letů, který si za rok 2021 uzavřete a my Vám jej potvrdíme. Na základě kontroly Vašich dalších leteckých dokladů Vám smlouvu připravíme. Ve smlouvách jsou uvedeny nové ceny za letové hodiny a nové sazby přistávacích a letištních poplatků, o kterých jste byli informováni v minulém bulletinu.  

  •        INFO č. 3 :  NOČNÍ LÉTÁNÍ V ÚNORU


   •        První noční únorové létání s C152 a C172 plánujeme na letišti Benešov již na tuto středu 9.2.2022. Počasí by mělo podle předpovědi vyjít, kdo má zájem, přihlaste se obratem. Dny se začínají prodlužovat a noci krátit, předpokládám že budeme létat výcvikově noc ještě v březnu a pak přes sezónu už jen budeme občas využívat SZZ (světelné zabezpečovací zařízení) pro případné noční přílety. Napište mi, pokud máte zájem o získání této kvalifikace, abychom to mohli naplánovat a do konce března odlétat.  

   • INFO č. 4 :  DOLETNÁ  -  poděkování všem zúčastněným


   •    Naplánovaná "Odložená" Doletná na začátek ledna se nakonec úspěšně uskutečnila. Přesto, že Vás bylo méně než bývá zvykem, sešla se dobrá parta pilotů a myslím, že zábava byla v rámci možností důstojná a přiměřená. Děkuji tedy všem účastníkům, že se nenechali odradit Covidovými opatřeními a že se na Doletnou dostavili. Věřme, že se blýská ne lepší časy a Covidová opatření i Covid sám nás již nadobro opustí. Na Doletné letos nebyl přítomný náš fotograf, nemáme tedy z této akce tolik záznamu. Přesto pár  momentek najdete v našich albech ve fotogalerii Zonerama. Pokud mi někdo pošlete nějaké další fotky, doplním je do alba. Videa z roku 2021, která byla na Doletné promítána, najdete na Youtube Bemoairu. Na ty se mohou samozřejmě podívat všichni, kteří se nemohli Doletné zúčastnit.

   • INFO č. 5 :  ŠKOLENÍ PILOTŮ 2022


   •    Po zkušenosti s pořádáním Doletné a dle současných, postupně se uvolňujících, opatření ohledně COVID, lze předpokládádat, že letošní školení pilotů se již uskuteční opět prezenčně. Máme zajištěného školitele ŘLP a oznamujeme tedy podle jeho volného termínu  datum školení pilotů pro rok 2022. Bude se konat v sobotu 26.3.2022, rezervujte si tedy tento termín od cca 9:00 do 15:00. Bližší informace ohledně místa a další podrobnosti s plánem školení Vám budou sděleny v březnovém bulletinu. Dovolím si jen připomenout, že každý pilot musí absolvovat toto školení, aby mohl dále provádět samostatnou letovou činnost. Výrazně jej doporučuji i žákům ve výcviku, pro zopakování postupů a teorie. Následně pak, v návaznosti na toto školení, bude provedeno přezkoušení formou testů. Počítejte tedy s tímto termínem 26.3.2022 - jiný zatím nemáme stanovený a dalším hromadné školení pro rok 2022 neplánujeme.   

   • INFO č. 6 :  OMEZENÍ PROVOZU NA LKBE  - NOTAM


   •    Dle NOTAMU :  B0123/22

    Q)LKAA/QFAXX/V/NBO/A/000/999/4944N01439E003
    A)LKBE                  na letišti Benešov  
    B)2202070900 C)2202281300        od 7.2.2022 09:00 do 28.2.2022 13:00
    E) INFO TO KNOWN TRAFFIC NOT PROVIDED  NENÍ POSKYTOVÁNA SLUŽBA INFO 
   • To se netýká včas oznámeného provozu místních provozovatelů. Je jen potřeba striktně plánovat, všechny objednávky v únoru prosím konzultujte s našimi instruktory telefonicky, nestačí zápis do rezervačního systému E.B.A.  Pondělky jsou vždy bez služby, bez výjimky. 
   • INFO č. 7 :  AKCE SPITFIRE :-)


   •    Pilot, který u nás létá, se stal distributorem piva Spitfire, vyráběného anglickým nezávislým pivovarem Sherpherd Neame v Kentu. Tento pivovar působí v Anglii více než 300 let. "Spitfire" je typ piva Amber Ale a rozhodně stojí za vyzkoušení. Po dohodě o spolupráci, jsme se rozhodli jako propagaci tohoto produktu spustit akci : "Hodina s Cessnou = Spitfire zdarma" ! Každý, kdo odlétá v měsíci únoru minimálně hodinu s Cessnou, obdrží od nás jednu láhev "Spitfire". Stejná akce bude probíhat i v březnu s letouny Zlín. Samozřejmě si můžete pivo v malém (po lahvích) nebo i ve větším množství (kartón) také zakoupit. O této možnosti se informujte u našich zaměstnanců. "Spitfire", je mezi piloty pojem a hlavně proto je nabízen právě Vám a zde. UPOZORNĚNÍ - konzumace před letem a během letu je přísně zakázána!  :-) 

   • Spitfire     cessna


   •    A to je prozatím vše do bulletinu na únor 2022. Těšíme se na Vás na letišti Benešov a Brno. Sledujte dále průběžně tyto provozní stránky, případně náš facebook. Budete-li mít nějaké další dotazy k jednotlivým bodům tohoto bulletinu, volejte na tel. 604 842 624 nebo pište na novacek@bemoair.cz