Informační bulletin na červenec 2017

Vážení piloti a pilotky,
po měsíční pauze vydáváme další informační bulletin na červenec 2017. Snížili jsme cenu palivových příplatků, dále bulletin obsahuje provozní informace, akce a pod. Pokračujte rozkliknutím článku níže pro více informací.
 

INFORMAČNÍ  BULLETIN  č.   BMA/05/2017                           ČERVENEC 2017                                       7.7.2017  

 • INFO č.1  :  PALIVOVÉ PŘÍPLATKY NA MĚSÍC ČERVENEC 2017                                            yes

        Opět byla dodavatelem paliva snížena cena benzinu AVGAS i Natural a proto upravujeme (snižujeme) výši palivových příplatků na červenec. Přehled cen palivových příplatků v Benešově a v Brně na období 07/2017 je uveden níže, v tabulce :   

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Benešov       (   - 1,50 Kč  )     __________________     t.j. PAP  12,30  Kč /L

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Brno             (  - 1,00 Kč  )    ______________________     t.j. PAP  14,05  Kč /L

Palivový příplatek NATURAL 95 na letišti Benešov            (  - 1,30 Kč  )     ___________________    t.j. PAP   5,40  Kč /L

Aktuální příplatky, které jsou v tomto období v platnosti, jsou připočítávány k cenám za letovou hodinu  – viz příloha

 
 • INFO č.2  :  OMEZENÍ PROVOZU V DOBĚ KLIDU, VÍKENDŮ A SVÁTKŮ.                                                                           


       Nařízením provozovatele letiště, tedy rozhodnutím rady "Města Bystřice" dochází k následujícímu omezení provozu - cituji : 

 • Usnesení č. 16-16/21062017/St: a) Rada města souhlasí s prováděním občasné letecké akrobacie v prostorách Letiště Benešov společností Letecká škola BemoAir a Glider Aerobatic Club, r.s. Akrobatické lety jsou možné v době od 09.00 do 12.00 hod a od 14.00 do astronomického západu slunce, nejpozději však do 18.45 hod., rozhodný je čas vzletu. Za nedodržení podmínek bude provozovatel letounu penalizován částkou 1.000,- Kč za každý případ. b) Rada města souhlasí s doplněním Letištního řádu letiště Benešov o následující ustanovení: Místní činnost letounů a vrtulníků je možná v pracovní dny od 7.30 do astronomického západu Slunce, nejpozději však do 21.00 hod.; o sobotách, nedělích a státem uznaných svátcích od 9.00 do astronomického západu Slunce, nejpozději však do 20.00 hod. místního času. 

 • Prosím naše piloty, aby své lety plánovali tak, aby nedocházelo k porušování tohoto nařízení. Místní činností je míněno zejména létání po okruhu a obecně v ATZ. Jakékoliv odlety a přílety jsou nadále možné kdykoliv v době od občanského svítání do občanského soumraku (pro ULL od SR do SS), stejně tak jako akrobacie je možná mimo ATZ kdykoliv. 

 • INFO č.3   :   PRODLOUŽENÍ AKCE "OKRUH S GROBEM ZDARMA" DO 31.8.2017                                                             


 •      V minulém bulletinu na květen bylo oznámeno zájemcům o přeškolení na typ GROB G-115, že nabízíme svezení v tomto letadle s instruktorem a to jedním okruhem zdarma. To se dá využít i jako odpočet z přeškolení. Nabídka byla limitována do konce června, ale po domluvě s majitelem ji prodlužujeme i na prázdninové měsíce, tedy do konce srpna. Kdo má ještě zájem se na tento levný typ přeškolit, ozvěte se našim instruktorům a přihlaste se o provedení tohoto "náborového" letu. Podmínkou je uzavřená smlouva pro rok 2017 s naší leteckou školou. Tato akce není pro cizí piloty nebo nepiloty jako vyhlídkový let. 

 • INFO č.4 :  VRTULNÍK ROBINSON R-44 V BEMOAIRU                                                                                                          


 •     Možná si někteří z Vás všimli, že v červnu byl u nás vrtulník Robinson R22. Byl zde dočasně a nyní byl vyměněn, již nastálo, za jeho větší model, R44. Létá s ním u nás pilot Mirek Tůma, který si vrtulník pořídil pro své létání. Naše škola zatím nemá povolení na výcviky (H), přesto můžeme domluvit tzv. seznamovací lety pro zájemce o tento druh létání a případný výcvik zajistit u firmy Helitom. Přibližné ceny seznamovacích letů najdete na http://www.aerozazitky.cz/vrtulnik.htm 

 • INFO č.5   CESSNA C-310 V PROVOZU PRO PILOTY MEP                                                                                                   


 •     S příchodem nových nařízení EASA a to konkrétně o "Zvláštním provozu SPO" došlo k umožnění využití letounu C310, který vloni mohl létat jen pro soukromé lety vlastníka. Nyní je již zařazen na seznamu letadel provozovaných dle SPO u Bemoairu a schválen ÚCL. Je možné se na něj přeškolit a létat těmi piloty, kteří již mají kvalifikaci MEP. Předpokládáme tuto možnost po prohlídce letadla v servisu a rozlétání instruktorů v druhé polovině července. Bohužel zatím není ještě zařazen v ATO a tedy není možné s ním provádět inicializační výcvik MEP. 

 • INFO č.6   NAVIGAČNÍ SOUTĚŽ B.A.R. 2017 - VÝSLEDKY                                                                                               


 •     Navigační soutěž BemoAir Race proběhla úspěšně a dle plánu - 1.7.2017, jak bylo v minulém bulletinu zveřejněno. Výsledky a fotografie jsou na webu BMA NEWS. Děkuji všem zúčastněným pilotům za absolvování a hlavně bezpečné odlletění všech etap soutěže. Šlo nejen o závodění, ale hlavně o zábavu a takto byl piloty B.A.R. pojat. Stejně tak "úspěšně" proběhl i večírek po této soutěži. Piloti, kteří se nemohli z různých důvodů soutěže zúčastnit a přesto si chtějí toto létání vyzkoušet, mají možnost celou trať absolvovat mimo výsledkovou listinu. A to včetně kompletního obodování a vyhodnocení. Takže budete vědět, jak byste se bývali umístili. Znaky na trati jsou ještě vytýčeny a fotografie také valných změn nedosáhly. Kdo si bude chtít trať mimo soutěž vyzkoušet, kontaktujte mne, připravím Vám podklady a logger a po letu Vám Váš let vyhodnotím jako ostatním závodníkům.

 •     To je na červenec vše, v případě Vašich dotazů k jednotlivým bodům bulletinu mne kontaktujte na tel. 604 842 624 nebo emailem na adrese :  novacek@bemoair.cz.  

Za Leteckou školu BEMOAIR s.r.o.  Vítězslav Nováček 

 

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer