Informace z LKBE - červen 2017

  1. Se souhlasem rady letiště bylo prodlouženo omezení na dráze 06/24 (zúžení na 30 m) do úterý 4. 7.  včetně. I potom ale prosím o šetření nových travnatých povrchů – jsou základem pro uvažované další zkvalitnění/zpevnění povrchu dráhy (jakmile se podaří získat prostředky).Od středy 5. 7. bude zprovozněna nová pojezdová dráha D vedoucí od TWY B rovnoběžně s jižním okrajem dráhy 06/24 až téměř k prahu dráhy 24. Ještě nebyla válcovaná, proto laskavě pojíždějte opatrně.
  2. Vzhledem k houstnoucí rádiové komunikaci v angličtině je vhodné, aby hned při navázání spojení pilot oznámil, pokud není schopen přijít komunikaci v angličtině. Prosím také o co nejúspornější komunikaci, aby nebyla frekvence služby poskytování informací zbytečně obsazena.
  3. Předběžná informace (ATIS) bude v nejbližší době poskytována (až do odvolání) jen v angličtině. Pokud pilot požaduje předběžnou informaci v češtině, podá mu ji služba poskytování informací známému provozu. V češtine je ATIS i nadále k dispozici na www.lkbe.eu/atis
  4. Rada města schválila doplnění Letištního řádu letiště Benešov o následující ustanovení: 2.6 g) Místní činnost letounů a vrtulníků je možná v pracovní dny od 7.30 do astronomického západu Slunce, nejpozději ale do 21.00 hod.; o sobotách, nedělích a svátcích od 9.00 do  do astronomického západu Slunce, nejpozději ale do 20.00 hod. (místního času).

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer