Informační bulletin na květen 2017

Vážení piloti a pilotky,
vydáváme nový informační bulletin na květen 2017, čtěte jej v článku níže. Jsou zde informace týkající se palivových příplatků, přezkoušení pilotů, pojištění na sezónu 2017-2018 a pod...
 

INFORMAČNÍ  BULLETIN  č.   BMA/04/2017                           KVĚTEN 2017                                          6.5.2017  

 • INFO č.1  :  PALIVOVÉ PŘÍPLATKY NA MĚSÍC KVĚTEN 2017                                            yes

        V květnu došlo na letišti Benešov k mírnému poklesu ceny paliva. Proto na období od 1.5. do 31.5.2017 snižujeme palivový příplatek na aktuální hodnotu. Přehled cen palivových příplatků v Benešově a v Brně na období 05/2017 je uveden níže, v tabulce :   

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Benešov       (   - 1,00 Kč  )     __________________     t.j. PAP  13,80  Kč /L

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Brno             (   - 0,00 Kč  )    ______________________     t.j. PAP  15,05  Kč /L

Palivový příplatek NATURAL 95 na letišti Benešov            (  - 1,40 Kč  )     ___________________    t.j. PAP   6,70  Kč /L

Aktuální příplatky, které jsou v tomto období v platnosti, jsou připočítávány k cenám za letovou hodinu  – viz příloha

 
 • INFO č.2  :  POJIŠTĚNÍ ODPOVÉDNOSTI PILOTŮ   ERGO + ČSOB                                                                                            


       V loňském roce jsme rozšířili spolupráci s pojišťovnou ERGO pro pojištění odpovědnodti pilotů za škody způsobené na zapůjčeném letadle. Cena za pojištění je u stávajícího pojistitele ČSOB za 3269,-Kč na hodnotu 200.000,-Kč při 10% spoluúčasti na celý svět bez rozdílu územního rozsahu tedy stejná jako vloni. Pojištění běží kontinuálně dál pro ty kteří jsou pojištěni. Zařazení nového pilota do seznamu bude možné využít pouze v době výročí pojistky tedy v květnu. Pokud budete chtít pojištění zrušit, je to možné rovněž do cca poloviny května písemným ohlášením na náš email. Kdo tak neučiní, je automaticky pojištěn a přijde Vám faktura na další období. V průběhu roku pak půjde připojistit kohokoliv přes nás (rovněž za výhodnějších podmínek) u pojišťovny ERGO, cena bude stejná jako u ČSOB. Pojistit se můžete i individuálně přes odkaz na našich webových stránkách, v tom případě Vám bude poskytnuta sleva 5% z běžné ceny pojistného (3599,- až 3999,- podle doby jakou vlastníte pilotní průkaz a podle délky bezeškodního průběhu). Za zajištění hromadného pojištění Vám budeme od nás účtovat administrativní poplatek 100,-Kč + DPH, i s tím bude částka výrazně nižší, než kdybyste si uzavírali pojistku samostatně.

 • INFO č.3   :   MAPY A DATABÁZE LETIŠŤ NA ROK 2017                                                                                                    


 •      Ti, kteří si objednali na březnovém školení databáze letišť a mapy ICAO, si je mohou již vyzvedávat v kanceláři na letišti Benešov/Brno. Cena databáze s dvěma mapami (jedna ČR ICAO 1:500000 a druhá ČR+SR 1:500000 AVION) je u nás 350,-Kč, tedy se slevou 10% z běžné ceny. Pokud ještě někdo bude chtít databázi nebo samostatné mapy přiobjednat, pište na můj email. Cena samostatné papírové mapy je 270,-Kč a laminované mapy 400,-Kč. V obou případech jde o aktuální mapy ICAO vydané LIS ŘLP. 

 • INFO č.4 :  TESTY - PŘEZKOUŠENÍ PILOTŮ V ROCE 2017                                                                                                


      Upozorňuji, že skončilo období, do kdy jste mohli u nás létat s loňským přezkoušením a nyní musí mít všichni piloti již vyplněné nové testy. Ti z Vás, kteří je ještě neabsolvovali, nechť tak učiní před Vaším dalším létáním. Vy, kteří jste si svou povinnost již splnili, přihlaste se se zápisníkem pro potvrzení. Podrobné informace k testům byly zveřejněny v minulém bulletinu.

  • TESTY JSOU DOSTUPNÉ NA SERVERU e-LEARNINGU zde :   http://bemoair.com/elearning/login.php   (Kdo nemá nebo zapomněl přístupové údaje, vyžádejte si je u mne na telefonu 604842624 nebo na novacek@bemoair.cz  Jsou obvykle jiné než na rezervaci E.B.A. nebo na tyto stránky.

 • INFO č.5   OKRUH ZDARMA S LETOUNEM GROB G-115                                                                                              


      Zájemcům o přeškolení na typ GROB G-115 nabízíme svezení na tomto letadle s instruktorem a to jedním okruhem zdarma, který se dá využít i jako odpočet z přeškolení. Tato nabídka  je platná do konce června. Kdo má zájem se na tento levný typ přeškolit, ozvěte se našim instruktorům a přihlaste se o provedení tohoto "náborového" letu. Podmínkou je uzavřená smlouva pro rok 2017 s naší leteckou školou, tato akce není pro cizí piloty nebo nepiloty jako vyhlídkový let. 

 • INFO č.6   TERMÍN NAVIGAČNÍ SOUTĚŽE B.A.R. 2017                                                                                              


 •     Vzhledem k tomu, že v původně ohlášeném termínu pro soutěž B.A.R. (24.6.2017) nejsou někteří z pilotů k dispozici a navíc je o víkendu 24-25.6. jednou za dva roky pořádána akce Memorial Air Show, posuneme o týden datum konání této soutěže, tedy na sobotu 1.7.2017 Červen je letos akcemi celkem nabitý, první víkend je Aviatická pouť v Pardubicích, dále je Slet ČS letadel v Jaroměři a pak již zmíněný MASh v Roudnici. Pokud se nesejdeme 1.7., pak o prázdninách už by to bylo komplikované s dovolenými a pod. Prosím piloty, kteří tuto soutěž létají, aby se mi včas nahlásili. 

 •     To je na květen vše, v případě Vašich dotazů k jednotlivým bodům bulletinu mne kontaktujte na tel. 604 842 624 nebo emailem na adrese :  novacek@bemoair.cz.  

Za Leteckou školu BEMOAIR s.r.o.  Vítězslav Nováček