Informační bulletin na listopad 2016

Vážení piloti a pilotky,
přinášíme Vám nový bulletin na listopad 2016, obsahuje hodně informací k provozu naší letecké školy, čtěte jej prosím pozorně. Týká se palivových příplatků, cen a slev, zahájení teoretických kurzů, termínu doletné, nočního létání, leteckého incidentu na LKBE, nového simulátoru, leteckých map a pod. Podrobnosti čtěte v článku níže :

INFORMAČNÍ  BULLETIN č. BMA/05/2016                       LISTOPAD 2016                                            5.11.2016  

 • INFO č.1 - PALIVOVÉ PŘÍPLATKY NA MĚSÍC LISTOPAD 2016                                            yes

        Dlouhou dobu, v podstatě celou sezónu, jsme neměnili palivové příplatky, protože naši dodavatelé buď měnili ceny jen velmi málo nebo nedocházelo ke změnám vůbec. Nyní se cena leteckého paliva opět zvýšila a cenové rozdíly jsou tedy promítnuty do palivových příplatků. Na listopad 2016 byl vydán nový ceník a přehled změny cen palivových příplatků je níže, v tabulce.                                                                                                                                      (FS - fuel surcharge t.j. PAP - palivový příplatek)

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Benešov      (  + 1,00 Kč )   __________________     t.j. PAP  12,30  Kč /L

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Brno             (  + 0,60 Kč )    ____________________     t.j. PAP  12,10  Kč /L

Palivový příplatek NATURAL 95 na letišti Benešov            (  + 0,42 Kč )    __________________     t.j. PAP   6,90  Kč /L

Aktuální příplatky, které jsou v tomto období v platnosti, jsou připočítávány k cenám za letovou hodinu  – viz příloha

 
 • INFO č.2 - DOLETNÁ 2016     Sobota 17.12.2016 od 17:00   (blokace termínu)                                                               


       S více jak měsíčním předstihem Vám oznamujeme datum konání letošní doletné. Čas ubíhá a oznámit termín v prosincovém bulletinu by mohlo být pro některé z Vás pozdě. Rezervujte si tedy čas na sobotní večer 17.12.2016 na naši tradiční akci. Zahájení bude pravděpodobně v 17:00 a bližší informace obdržíte v prosincové pozvánce. Prozatím známe tedy datum a čas, místo bude upřesněno v dalším bulletinu. Je možné, že bude letos na jiném místě, než v minulosti. Třeba budeme další čtvrtstoletí pokračovat na hotelu Pošta, to zatím ještě není jasné. Přihlašovat se můžete již nyní, bylo by dobré, kdybychom co nejdříve znali počet zúčastněných pilotů, právě z důvodu zajištění vhodných prostor a občerstvení.                                                            

 • INFO č.3 - KURZY TEORIE V LISTOPADU A PROSINCI                                                                                                       


       V návaznosti na minulé bulletiny oznamuji zahájení teoretického kurzu pro přístrojovou doložku, IR(A) a EIR(A). Již se přihlásilo dost pilotů pro jeho zahájení a úvodní lekce tedy bude v sobotu 26.11.2016 na učebně letiště Benešov. Ti, kteří se již přihlásili, dostanou ještě osobní email s informacemi co si vzít s sebou a jak bude kurz dále probíhat. Na úvodní lekci se dostaví všichni piloti požadující dále doložku IR(A) i EIR(A). Piloti pro EIR(A) mají menší rozsah výuky ale doporučuji všem absolvovat rovnou celý kurz teorie IR z důvodu budoucího využití.  Další kurz letecké angličtiny a zkoušky ICAO budou počátkem prosince, pravděpodobně první prosincový víkend. Případní zájemci o tuto zkoušku, hlaste se již nyní. 

 • INFO č.4 - NOČÍ LÉTÁNÍ - ZAHÁJENÍ V LISTOPADU                                                                                                           


       Po změně času z letního na zimní je již možno využít delší dobu mezi TE a TB na noční létání a proto v příštím týdnu zahajujeme nové kurzy pro získání kvalifikace NIGHT. Přednost pro výcvik mají ti, kteří se již přihlásili.  K nim se bude možné připojit i pro obnovu kvalifikace pilotů, kteří noc mají, ale po delší přestávce (více jak 180dnech) jim propadla. Vše je závislé na počasí a protože se bude létat noční v Brně, využijí se i přelety k výcviku. Létání je nutné plánovat minimálně den dopředu v systému LARS. (Systém plánování ŘLP na řízených letištích). 

 • INFO č.5 -  SLEVA NA POSLEDNÍ DVA MĚSÍCE PROVOZU  L-200 OK-PFM                                                                        


 •     Do konce roku skončí dobově letoun L-200 OK-PFM a ještě mu zbývají nějaké hodiny na dolétání konce životnosti. Proto potěšíme ty z Vás, kteří chtějí nalétat ještě nějaké hodiny na MEP a snižujeme základní cenu na tomto konkrétním letadle na 5200,-Kč/hod + poplatky. Sleva platí pro všechny a počet hodin za tuto cenu zatím omezíme na pět hodin na pilota, aby se případně dostalo na víc zájemců. Budou-li ještě nějaké hodiny zbývat v prosinci, pak toto omezení zrušíme. Berte to jako předčasný vánoční dárek. :-) Na příští rok bude opět uschopněna L-200 OK-PHJ a na té již bude standartní cena 6900,- Kč/h + poplatky a DPH. V konečném výsledku je tedy hodina včetně daně na OK-PFM nyní o více než 2000,-Kč/h nižší než ceníková L200 VFR a máte možnost na pěti hodinách přes 10.000,-Kč ušetřit. 

 • INFO č.6 - SEZNÁMENÍ PILOTŮ S VÁŽNÝM INCIDENTEM NA LETIŠTI BENEŠOV                                                             


     V říjnu byl uzavřen vážný incident, který se stal na letiši Benešov 4.6.2016 a byla vydána závěrečná zpráva ÚZPLN č. CZ-16-364. Provozovatelem letiště Benešov bylo nařízeno, že s touto zprávou mají být seznámeni piloti všech uživatelů LKBE. Náš letoun C172 OK-IKQ byl současně účastníkem tohoto incidentu. Proto žádám všechny piloty o přečtení jak této závěrečné zprávy (viz odkaz výše), tak přečtení stanoviska provozovatele LŠ Bemoair, které je k dispozici zde : Rozbor a opatření provozovatele k ZZ 16-364. Svým podpisem pak v kanceláři Bemoairu prosím potvrďte seznámení s výše uvedeným. S ostatními piloty bude proveden rozbor události nejpozději na příštím jarním školení pilotů.

 • INFO č.7 - LETECKÉ MAPY ROGERS K OBJEDNÁNÍ V BEMOAIRU                                                                                       


       Máme nabídku zástupce německého vydavatele Rogers Data, na letecké mapy, které sice nejsou oficiální ICAO mapy, ale obsahují veškeré letecké údaje a z hlediska topografického jsou přehlednější než naše klasická mapa ICAO. Je rovněž v měřítku 1:500 000 a je k dispozici pro většinu evropských států, vč. ČR. Rok vydání a letecké informace jsou z 2016. Jak jsem zjistil dotazem na LIS ŘLP Praha nebude v brzké době vydána nová mapa a zůstává v platnosti ICAO mapa 1:500000 z října 2015. Zde je náhled, jak vypadá mapa vydavatelství Rogers a pokud byste měl někdo o nějaké tyto mapy zájem, můžete si je objednat přes nás. Cena za mapu ČR je cca 20EUR, ceny ostatních států Vám sdělíme v kanceláři, kde je také možné si mapu prohlédnout, máme tam vzorek.

 • INFO č.8 - NOVÝ SIMULÁTOR PA-46 V KUNOVICÍCH                                                                                                          


       A na závěr krátká zpráva o rozšíření našeho osvědčení o nový simulátor letounu PA-46 Malibu/Meridian. Ten byl v říjnu schválen ÚCL pro využití v naší letecké škole. Je to moderní simulátor s 3x glasscockpit Garmin 1000, určený zejména pro výcvik IR(A). Provozujeme jej na základě smlouvy s firmou Aeromec s.r.o. Kunovice, kde je také simulátor umístěn. Jedná se tedy hlavně o využití pro výcvik IFR na brněnské pobočce. Doposud museli piloti z Moravy jezdit na simulátor až do Prahy. Cenově bude hodina PA-46 přibližně jako ULT-28.


 •     To je pro listopad zatím vše, v případě Vašich dotazů k jednotlivým bodům bulletinu, mne kontaktujte na tel. 604 842 624 nebo emailem na adrese :  novacek@bemoair.cz.  Kdo dává přednost pevné lince, použijte snadno zapamatovatelné číslo 32 41 41 411.

Za Leteckou školu BEMOAIR s.r.o.  Vítězslav Nováček