Informační bulletin na září 2016

Vážení piloti a pilotky, 
po prázdninové přestávce je zde další bulletin s informacemi týkajícími se provozu v Letecké škole BEMOAIR. Podrobnosti čtěte v článku vydaném níže :

   INFORMAČNÍ  BULLETIN č. BMA/04/2016                       ZÁŘÍ 2016                                                6.9.2016  

 • INFO č.1 - Palivové příplatky na měsíc září 2016                                                    yes

        Naposledy jsme upravovali palivové příplatky v květnu, o prázdninách byly mírně vyšší, ale nechtěli jsme Vám zvyšovat v sezóně ceny letových hodin o pár korun, tak jsme příplatky neměnili. Nyní je cena leteckého paliva zpět na úrovni května a proto ponecháváme palivové příplatky opět beze změny. Nový ceník je vydán pouze s ohledem na změnu časového období. Zveřejněn je na záložce "Bulletiny" a níže. 

 • Aktuální palivové příplatky, které jsou nyní v platnosti, jsou připočítávány k základním cenám za letovou hodinu  – viz příloha

 
 • INFO č.2 - CIRRUS SR-20 NA LETIŠTI BRNO                                                                                                                          


       Ti, kteří sledují pravidelně i náš Facebook a zprávy na BMA NEWS se již měli možnost dozvědět o novince na letišti Brno. Máme tam v provozování nový letoun, Cirrus SR-20  OK-APR. Ten bude k dispozici našim pilotům na výcvik IFR, přeškolení a zejména případné letecké výlety. Na ty je letoun Cirrus obzvlášť vhodný, pro pohodlí letu, vybavenost letadla a vysokou traťovou rychlost. Letoun je primárně určen k létání spíše na betonových delších drahách, tedy bude provozován převážně v Brně. Případní zájemci o přeškolení na tento typ, kontaktujte přímo našeho vedoucího instruktora na letišti Brno. pana Jiřího Unzeitiga, který bude provoz tohoto letounu organizovat a piloty přeškolovat.                                                 

 • INFO č.3 - KURZ TEORIE IFR  PRO VÝCVIKY IR(A) a EIR(A)                                                                                           


       Již v minulém  bulletinu jsme informovali o možnostech získání teorie IR/EIR, někteří zájemci se již ohlásiili, k zahájení kurzu jsou potřeba ještě alespoň dva piloti. Jedná se o formou dálkového modulového kurzu IR-M150 a / nebo EIR-M80. Pokud má někdo z Vás v plánu výcvik IFR na SEP nebo MEP, potřebuje k němu i teoretickou výuku a zkoušku. Kurz by byl zahájen na podzim a ukončen na jaře. V případě zájmu posílejte dotazy nebo přihlášky na náš email. Cena kurzů pro naše piloty se smlouvou, kteří pak budou pokračovat v praktickém výcviku IR/EIR je snížena na 10.000,- (pro IR(A).M-150) a 6500,- Kč (pro EIR.M-80). Cena pro ostatní, kteří by chtěli pouze teorii je 12000,-IR a 8000,-EIR. Pro bližší informace volejte na 604842624

 • INFO č.4 - DNY NATO V OSTRAVĚ                                                                                                 


       Ve dnech 17.9-18.9.2016 se uskuteční další ročník "Dny NATO" na letišti Ostrava - Mošnov. K vidění bude zajímavá vojenská i civilní letecká technika, na víkendovou Airshow bude možné přiletět i vlastními letadly. Pokud někteří z Vás uvažují o návštěvě této akce letecky (což bude rozhodně příjemnější než jet do Ostravy autem a parkovat kilometry od letiště), ozvěte se co nejdříve, protože je nutné podat příletový slot a těch již moc nezbývá. Blokaci letadla si můžete udělat v našem systému E.B.A.  Příletové sloty se zajišťují přímo na strákách letště Ostrava.

 • INFO č.5 -  LETECKÝ VÝLET NA SLOVENSKO                                                                                                                       


     Poslední zářijový víkend plánujeme výlet na Slovensko, na letiště Martin, kam létáme téměř každý rok, pravidelně již mnoho let. Výlet spojený s chytáním pstruhů a jejich večerním grilováním a posezením se slovenskými kamarády je možné spojit s leteckou návštěvou Tater, nebo pěšími výlety po okolních salaších a malé Fatře. Ubytování je možné zajistit přímo na letišti. Případní zájemci o tento víkendový výlet, hlaste se u našich instruktorů. 

 • INFO č.6 -  AEROVÍKEND A LETECKÝ DEN 2016                                                                                                   


     Letecký den, o kterém jste byli na těchto stránkách informováni, již úspěšně proběhl, zpráva o tom a fotogalerie jsou opět publikovány na BMA-NEWS a Zonerama Bemoairu. Pokračování "Aerovíkendu" s ukázkami a soutěží modelářů se ještě chystá na tuto sobotu, pod názvem "Nesvačilské podívání", které se uskuteční v sobotu 10. září od 13.00 hod. na modelářském letišti v severní části areálu letiště Benešov. 

  • To je na měšíc září vše, sledujte i v průběhu měsíce tyto provozní stránky www.bemoair.com kde jsou zveřejňovány informace i mimo bulletin, dále BMA NEWS a také Facebook. V případě jakýchkoliv dotazů mne kontaktujte na tel. 604 842 624 nebo 603 202 884 nebo na emailu novacek@bemoair.cz.

  • Za Leteckou školu BEMOAIR s.r.o.  Vítězslav Nováček

  •