Aktualizace opatření proti COVID19 v LŠ BEMOAIR od 27.12.2020 do 10.1.2021

Vážení piloti a pilotky, zákazníci letecké školy BEMOAIR a našeho servisu. Opatření vlády jsou opět přísnější z důvodu přesunu rizik PES do stupně 5 a tak upravujeme a aktualizujeme i opatření v naší společnost pro konec roku 2020 a na další dny roku nového :

Opatření týkající se provozu letadel a výcviku (platí pro letiště Benešov i Brno):

 1. Do praktického výcviku nebudou do 10.1.2021 přijímáni noví studenti. Je však možné provádět praktický výcvik pro studenty, kteří již v roce 2020 zahájili praktickou činnost. Ve vládním nařízení se píše, že omezení pohybu osob se nevztahuje na "cesty za účelem účasti na vzdělávání včetně praxí a na zkouškách".
 2. Teoretická výuka se do 10.1.2021 pozastavuje a je možná pouze distanční formou. Pro podrobnosti k organizování a dotazy volejte naše instruktory.
 3. Pozemní přípravy budou prováděny individuálně, na učebně maximálně v počtu 2 osob pilot/žák + instruktor za dodržení bezpečné vzdálenosti. Vyhrazená místnost pro ostatní členy posádky neprovádějící předletové přípravy, bude "Čekárna cestujících" se samostatným vchodem. 
 4. Ve vnitřních prostorách a během létání budou mít všichni členové posádky nasazenou ochranu úst a dýchacích cest (roušku, šátek, respirátor a pod). Pokud bude pilot létat v sóle, toto opatření se ho netýká.
 5. Praktický výcvik a pronájem letadel bude plánován tak, aby se v jednom okamžiku na letišti (ve vnitřních prostorách) bezprostředně nepotkávalo více osob, tedy max 2 osoby nebo max 4 osoby z jedné rodiny na jedno letadlo v provozu, kromě zaměstnanců.
 6. Před každým letem bude provedena desinfekce řídících a ovládacích prvků v letadle, toto bude provádět technik při předletové kontrole
 7. Na jednom místě (do 15m2) mohou být společně pouze dvě osoby, pokud nepatří do jedné rodiny. Osoby musí mít nasazenou ochranu úst a dýchacích cest (roušku, šátek, respirátor a pod).
 8. Při letech na cizí letiště nebude posádka opouštět letadlo.
 9. Do odvolání je zakázáno provádění vyhlídkových letů, seznamovacích letů, fotoletů a dalších letů, při kterých je na palubě jiná osoba než posádka (examinátor, instruktor, pilot, žák ve výcviku). Posádkou mohou být další členové v rámci jedné rodiny pilota. 
 10. Ostatní létání se omezí na nutné výcviky a pronájem letadel pilotům, kteří ve výjimečném případě potřebují :
 11. a) let pro udržení a prodloužení svých kvalifikací
  b) let pro přepravu v souvislosti s výkonem povolání
  c) let pro přepravu v souvislosti s návštěvou rodiny
  d) let prováděný pro potřebu svého podnikání
  e) let provedený vlastním, u nás hangárovaným letadlem, pokud let nespadá do kategorie dle bodu 10 
 12. Dodržujte odstup 2m od ostatních osob a vyvarujte se vzájemnému tělesnému kontaktu, používejte desinfekci umístěnou na umývárce a u vstupních dveřích hlavního vchodu.
 13. Jestliže máte jakékoliv symptomy nemoci (nachlazení, kašel, zvýšená teplota, pozitivní test) žádáme Vás, nenavštěvujte naší společnosti
 14. Pokud by byl některý z účastníků provozu pozitivně testován na COVID19, tuto skutečnost neprodleně oznámí odpovědné osobě provozovatele.
 15. Dodržujte pravidlo 3R dle doporučení MZČR :
 16. Obrázek 3R     ------------------------------>   3R
 17. Aktuální informace hledejte na stránkách MZČR zde : https://koronavirus.mzcr.cz/aktualni-opatreni/  

 18. Opatření týkající se provozu leteckého servisu (platí pouze pro letiště Benešov) :
  1. Pracovníci servisu budou přejímat letouny k údržbě v ochranných pomůckách (roušky, rukavice)
  2. Zamezí zbytečnému kontaktu se zákazníky
  3. Při přípravě letadla do provozu Letecké školy BEMOAIR bude součástí přípravy letadla otření exponovaných míst (řízení a ovládací prvky) desinfekčním prostředkem
  4. Budou omezeny servisní výjezdy za zákazníky, pokud to bude možné, veškerá údržba bude prováděna na základně Benešov.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer