Aktualizace opatření proti COVID19 v LŠ BEMOAIR od 27.12.2020 do 10.1.2021

Vážení piloti a pilotky, zákazníci letecké školy BEMOAIR a našeho servisu. Opatření vlády jsou opět přísnější z důvodu přesunu rizik PES do stupně 5 a tak upravujeme a aktualizujeme i opatření v naší společnost pro konec roku 2020 a na další dny roku nového :

Opatření týkající se provozu letadel a výcviku (platí pro letiště Benešov i Brno):

 1. Do praktického výcviku nebudou do 10.1.2021 přijímáni noví studenti. Je však možné provádět praktický výcvik pro studenty, kteří již v roce 2020 zahájili praktickou činnost. Ve vládním nařízení se píše, že omezení pohybu osob se nevztahuje na "cesty za účelem účasti na vzdělávání včetně praxí a na zkouškách".
 2. Teoretická výuka se do 10.1.2021 pozastavuje a je možná pouze distanční formou. Pro podrobnosti k organizování a dotazy volejte naše instruktory.
 3. Pozemní přípravy budou prováděny individuálně, na učebně maximálně v počtu 2 osob pilot/žák + instruktor za dodržení bezpečné vzdálenosti. Vyhrazená místnost pro ostatní členy posádky neprovádějící předletové přípravy, bude "Čekárna cestujících" se samostatným vchodem. 
 4. Ve vnitřních prostorách a během létání budou mít všichni členové posádky nasazenou ochranu úst a dýchacích cest (roušku, šátek, respirátor a pod). Pokud bude pilot létat v sóle, toto opatření se ho netýká.
 5. Praktický výcvik a pronájem letadel bude plánován tak, aby se v jednom okamžiku na letišti (ve vnitřních prostorách) bezprostředně nepotkávalo více osob, tedy max 2 osoby nebo max 4 osoby z jedné rodiny na jedno letadlo v provozu, kromě zaměstnanců.
 6. Před každým letem bude provedena desinfekce řídících a ovládacích prvků v letadle, toto bude provádět technik při předletové kontrole
 7. Na jednom místě (do 15m2) mohou být společně pouze dvě osoby, pokud nepatří do jedné rodiny. Osoby musí mít nasazenou ochranu úst a dýchacích cest (roušku, šátek, respirátor a pod).
 8. Při letech na cizí letiště nebude posádka opouštět letadlo.
 9. Do odvolání je zakázáno provádění vyhlídkových letů, seznamovacích letů, fotoletů a dalších letů, při kterých je na palubě jiná osoba než posádka (examinátor, instruktor, pilot, žák ve výcviku). Posádkou mohou být další členové v rámci jedné rodiny pilota. 
 10. Ostatní létání se omezí na nutné výcviky a pronájem letadel pilotům, kteří ve výjimečném případě potřebují :
 11. a) let pro udržení a prodloužení svých kvalifikací
  b) let pro přepravu v souvislosti s výkonem povolání
  c) let pro přepravu v souvislosti s návštěvou rodiny
  d) let prováděný pro potřebu svého podnikání
  e) let provedený vlastním, u nás hangárovaným letadlem, pokud let nespadá do kategorie dle bodu 10 
 12. Dodržujte odstup 2m od ostatních osob a vyvarujte se vzájemnému tělesnému kontaktu, používejte desinfekci umístěnou na umývárce a u vstupních dveřích hlavního vchodu.
 13. Jestliže máte jakékoliv symptomy nemoci (nachlazení, kašel, zvýšená teplota, pozitivní test) žádáme Vás, nenavštěvujte naší společnosti
 14. Pokud by byl některý z účastníků provozu pozitivně testován na COVID19, tuto skutečnost neprodleně oznámí odpovědné osobě provozovatele.
 15. Dodržujte pravidlo 3R dle doporučení MZČR :
 16. Obrázek 3R     ------------------------------>   3R
 17. Aktuální informace hledejte na stránkách MZČR zde : https://koronavirus.mzcr.cz/aktualni-opatreni/  

 18. Opatření týkající se provozu leteckého servisu (platí pouze pro letiště Benešov) :
  1. Pracovníci servisu budou přejímat letouny k údržbě v ochranných pomůckách (roušky, rukavice)
  2. Zamezí zbytečnému kontaktu se zákazníky
  3. Při přípravě letadla do provozu Letecké školy BEMOAIR bude součástí přípravy letadla otření exponovaných míst (řízení a ovládací prvky) desinfekčním prostředkem
  4. Budou omezeny servisní výjezdy za zákazníky, pokud to bude možné, veškerá údržba bude prováděna na základně Benešov.