Uvolnění LKBE do zkušebního provozu na všech RWY

Vážení uživatelé letiště Benešov,

od soboty 19. 12. 2020 je rozšířen zkušební provoz v režimu VFR den na celé letiště Benešov. V provozu tedy je RWY 06/24 o rozměrech 23 x 720 m,  RWY 09/27 o rozměrech 18 x 750 m TWY A (s uzavírkou na úrovni letištní budovy), TWY B, TWY C, C2, C3 a TWY D.

Než bude opraven přechod TWY A přes výkopy na úrovni letištní budovy, je třeba pojíždět po spojkách C2 a C3.

Do dokončení prací před areálem společnosti F AIR bude uzavřena jižní část TWY B.Nadále platí, že RWY 06/24 a TWY C je možné opouštět či na ně najíždět pouze na vyznačených místech, aby nebyly vytvářeny předpoklady pro poškození svítel světelného zabezpečovacího zařízení.

Zcela je zakázáno přejíždět letadly (s výjimkou přistávajících kluzáků) a automobily přes zasypané příkopy mezi nynější dráhou 09/27 a severně od ní umístěnými svislými znaky - je třeba umožnit trávě, aby vzešla a obnovil se tak dostateně únosný povrch.

Účastník zkušebního provozu (pilot či provozovatel letadla) je povinen neprodleně ohlásit správě letiště (i prostřednictvím služby poskytování informací) případná poškození jak provozních ploch, tak světelného zabezpečovacího zařízení, značení či značek.

zkusebni provoz LKBE

* * *

Připomínám, že ve dnech 24. až 27. 12. 2020 včetně, 31. 12. 2020 a 1. 1. 2021 NEBUDE v provozu služba poskytování informací známému provozu. Letiště ovšem zůstává v provozu.

Vladimír Hadač

Letiště Benešov přísp. org.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer