Aktualizace opatření pro zamezení šíření COVID19 v Letecké škole BEMOAIR

Vážení piloti a pilotky, zákazníci letecké školy BEMOAIR a našeho servisu. V návaznosti na aktuální opatření vlády ohledně zamezení šíření koronaviru COVID19 jsme učinili pro náš provoz v době od 22.10.2020 do 3.11.2020 následující opatření :

Opatření týkající se provozu letadel a výcviku (platí pro letiště Benešov i Brno):

 1. Do praktického výcviku nebudou do 3.11.2020 přijímáni noví studenti. Je však možné zahájit distanční teoretickou výuku viz bod 2.
 2. Teoretická výuka se do 3.11.2020 pozastavuje a je možná pouze distanční formou. Pro podrobnosti k organizování a dotazy volejte naše instruktory.
 3. Pozemní přípravy budou prováděny individuálně, na učebně maximálně v počtu 2 osob pilot/žák + instruktor za dodržení bezpečné vzdálenosti
 4. Ve vnitřních prostorách a během létání budou mít posádky nasazenou ochranu úst a dýchacích cest (roušku, šátek, respirátor a pod). Pokud bude pilot létat v sóle, toto opatření se ho netýká.
 5. Praktický výcvik a pronájem letadel bude plánován tak, aby nebylo v jednom okamžiku na letišti přítomno ve výcviku / při pronájmu letadla, více jak 6 osob včetně pilotů, jako posádek všech letadel aktuálně v provozu, kromě zaměstnanců.
 6. Před každým letem bude provedena desinfekce řídících a ovládacích prvků v letadle, toto bude provádět technik při předletové kontrole
 7. Na jednom místě mohou být společně pouze dvě osoby, které musí mít nasazenou ochranu úst a dýchacích cest (roušku, šátek, respirátor a pod).
 8. Při letech na cizí letiště, pokud bude posádka opouštět letadlo, bude dodržovat pokyny provozovatele letiště
 9. Létání se omezí na nutné výcviky a pronájem letadel pilotům, kteří ve výjimečném případě potřebují :
 10. V místnosti pro předletovou přípravu může být v jeden okamžiku pouze jedna posádka, max. 2 osoby. Pro tento účel v případě více posádek v jednom okamžiku je možné pro předletovou přípravu použít čekárnu pro cestujícíc, rovněž vybavenou PC s přístupem na internet. 
 11. Dodržujte odstup 2m od ostatních osob a vyvarujte se vzájemnému tělesnému kontaktu, používejte desinfekci umístěnou na umývárce a u vstupních dveřích hlavního vchodu.
 12. Jestliže máte jakékoliv symptomy nemoci (nachlazení, kašel, zvýšená teplota, pozitivní test) žádáme Vás, nenavštěvujte naší společnosti
 13. Pokud by byl některý z účastníků provozu pozitivně testován na COVID19, tuto skutečnost neprodleně oznámí odpovědné osobě provozovatele.
 14. Dodržujte pravidlo 3R dle doporučení MZČR :
 15. Obrázek 3R     ------------------------------>   3R
 16. Aktuální informace hledejte na stránkách MZČR zde : https://koronavirus.mzcr.cz/aktualni-opatreni/  
 17. V případě nutnosti letu do zahraničí si zjistěte aktuální informace o možnostech a povinnostech zde : https://koronavirus.mzcr.cz/seznam-zemi-podle-miry-rizika-nakazy/
 18. Opatření týkající se provozu leteckého servisu (platí pouze pro letiště Benešov) :
  1. Pracovníci servisu budou přejímat letouny k údržbě v ochranných pomůckách (roušky, rukavice)
  2. Zamezí zbytečnému kontaktu se zákazníky
  3. Při přípravě letadla do provozu Letecké školy BEMOAIR bude součástí přípravy letadla otření exponovaných míst (řízení a ovládací prvky) desinfekčním prostředkem
  4. Budou omezeny servisní výjezdy za zákazníky, pokud to bude možné, veškerá údržba bude prováděna na základně Benešov.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer