Informační bulletin na únor 2018

Vážení piloti a pilotky, 
vydáváme další bulletin pro rok 2018 na měsíc únor. Týká se aktuálních palivových příplatků a provozních informací pro létání v naší letecké škole na letištích Benešov a Brno.  Věnujte zejména pozornost datumu periodického ročního školení pilotů. Po rozkliknutí odkazu čtěte podrobnosti.
 
 

INFORMAČNÍ  BULLETIN  č.    BMA/02/2018                                          ÚNOR  2018                                          6.2.2018  

 • INFO č.1  :  PALIVOVÉ PŘÍPLATKY NA MĚSÍC ÚNOR 2018                                        yes

        Cena paliva u dodavatele Twintrans se již v polovině ledna zvýšila a upravujeme aktuální palivové příplatky v Benešově. V Brně je zatím ponecháváme na stejné výši, k výrazným změnám nedošlo. Přehled cen palivových příplatků v Benešově a v Brně na období 02/2018 je uveden níže, v tabulce :   

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Benešov       (   +0,50 Kč )     __________________     t.j. PAP  14,80  Kč /L

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Brno             (    0,00 Kč  )    ____________________     t.j. PAP  14,95  Kč /L

Palivový příplatek NATURAL 95 na letišti Benešov            (   +0,50 Kč )     ___________________    t.j. PAP  7,20  Kč /L

Aktuální příplatky, které jsou v tomto období v platnosti, jsou připočítávány k cenám za letovou hodinu  – viz příloha

 
 • INFO č.2  PŘESUN LETADEL LKBE-LKTB Z ORGANIZAČNÍCH DŮVODŮ                                                                       


      V lednu jsme sundali motor z C150 OK-MAP z letiště Brno a odvezli jej do generální opravy do Německa. Letoun je tedy mimo provoz a z důvodu nutnosti zahájit výcvik nových žáků na letišti v Brně jsme přesunuli na LKTB pro výcvik letoun GROB G-115. Do odvolání, tedy do dokončení GO motoru, OK-MAP nebude k dispozici a OK-GRB bude k pronájmu pouze v Brně. Z toho důvodu není ani možnost plánování G-115 v systému E.B.A. Počítáme návrat zpět do Benešova cca v polovině března. 

 • INFO č.3   :    SMLOUVY PRO ROK 2018                                                                                                                              


       K 31.1.2018 skončila platnost smluv z roku 2017 - je vždy s přesahem do ledna nového roku. Nezapomeňte si tedy před Vaším dalším létáním požádat o uzavření nové smlouvy. Naši instruktoři to budou hlídat, ale počítejte s tím, že Vás to mírně zdrží před Vaším letem, jde o cca 10minut administrativy. K tomu si připravte Vaše letecké doklady (licence, medical, průkaz VF/OFC, zápisník letů). Současně s uzavřením nové smlouvy Vám potvrdíme uzávěrku a nálet roku 2017, mějte zápisník dopočítaný a uzavřený k 31.12.2017. Ceny pro rok 2018 zůstávají zatím stejné jako v minulých letech, mění se pouze palivové příplatky podle vývoje cen leteckého paliva. 

 • INFO č.4 - TERMÍN ŠKOLENÍ PILOTŮ  2017  -  sobota 24.3.2018                                                                                  


       S téměř dvouměsíčním předstihem Vám oznamujeme termín jarního školení pilotů. To je povinné pro každého aktivně létajícího pilota a Vaše účast je tedy nutná. Prozatím je stanoven jen tento jeden termín, bude-li nějaký náhradní, bude to oznámeno v některém z dalších bulletinů. Rezervujte si tedy zatím datum : 24.3.2018 od 9:00 do cca 16:00, místo školení a program školení bude zveřejněn v březnovém bulletinu, tedy ještě s předstihem cca tří týdnů. Protože v době školení bude již pravděpodobně vydána nová databáze letišť včetně nové mapy ICAO, můžete si ji předem rezervovat. Podrobnosti o cenách databáze letišť budou uvedeny také v dalším bulletinu. 

 • INFO č.5 - ŠKOLENÍ A PŘEZKOUŠENÍ Z ANGLIČTINY ICAO                                                                                           


 •      Na konec března nebo na počátku dubna, plánujeme školení a zkoušky z letecké angličtiny. To bude ve větším rozsahu než obvykle, dvoudenní - víkendové. V sobotu bude vlastní školení a v neděli případné opakování a zkoušky ICAO. Někteří z Vás již v loňském roce o toto projevovali zájem, žádám tedy všechny zájemce, aby se včas přihlásili a případně sdělili vyhovující termíny. Budeme se snažit školení a zkoušky přizpůsobit, samozřejmě ale bude záležet hlavně na zkušební komisi, jak bude mít volno. Hlaste se během února, abychom v dalším bulletinu již mohli zveřejnit termín.

 • INFO č.6 - NOVÉ TELEFONNÍ ČÍSLO PEVNÉ LINKY - ZMĚNA   :  311 230 763                                                               


 •      V lednu jsme museli z technických důvodů zrušit telefonní číslo 324 141 411, které jsme měli jako IPcall místo pevné linky. Místo něj máme nyní číslo 311 230 763. Sice je Vás, kteří ještě volají na "pevnou", již zanedbatelné množství, ale je důležité o této změně dát vědět. Na webových stránkách je ještě uvedeno číslo staré, bude to aktualizováno během února. 

 • INFO č.7 - NOVÁ IP KAMERA NA STŘEŠE HANGÁRU                                                                                                        


 •      Na hangáru nám přibyly dvě antény pro systém sledování letadel CZADBS.CZ a současně s tím nám jejich provozovatel nainstaloval novou IP kameru, která je dostupná na adrese http://178.17.8.190:8084  Odkaz na kameru je také v systému plánování E.B.A.  Se změnou telefonního čísla uděláme v průběhu února na našich webových stránkách i rozšíření o obraz z tého kamery. 

 •  

 •     Na únor 2018 je to tedy vše, příští bulletin bude vydán počátkem března, případně sledujte . V případě Vašich dotazů k jednotlivým bodům tohoto bulletinu mne kontaktujte na tel. 604 842 624 nebo emailem na adrese :  novacek@bemoair.cz.  

 

Za Leteckou školu BEMOAIR s.r.o.  Vítězslav Nováček 

 

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer