Informační bulletin na prosinec 2017

Vážení piloti a pilotky, 
další rok utekl jako voda, máme téměř po letové sezóně, ale snažíme se využít každé vhodné počasí k létání a výcvikům. Posledním letošním bulletinem Vám přinášíme důležité provozní informace k zimnímu provozu, čtěte je prosím pozorně, je jich tentokrát hodně. Týkají se palivového příplatku na prosinec, najdete zde pozvánku na "Doletnou", informace k ID kartám, soutěži Aerofoto a pod. Po rozkliknutí odkazu čtěte podrobnosti :

 

INFORMAČNÍ  BULLETIN  č.   BMA/08/2017                           PROSINEC  2017                                    4.12.2017  

 • INFO č.1  :  PALIVOVÉ PŘÍPLATKY NA MĚSÍC PROSINEC 2017                                        yes

        Cena paliva se u dodavatele Twintrans v listopadu mírně zvýšila a upravujeme tedy palivové příplatky pro Benešov. Cena paliva od Shellu v Brně je přibližně na stejné úrovni jako minulý měsíc a tam palivové příplatky na prosinec neměníme. Přehled cen palivových příplatků v Benešově a v Brně na období 12/2017 je uveden níže, v tabulce :   

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Benešov       (    +0,50 Kč  )     __________________     t.j. PAP  14,30  Kč /L

Palivový příplatek AVGAS 100 LL pro letiště Brno             (      0,00 Kč  )    ____________________     t.j. PAP  14,05  Kč /L

Palivový příplatek NATURAL 95 na letišti Benešov            (   +0,45 Kč  )     ___________________    t.j. PAP   6,70  Kč /L

Aktuální příplatky, které jsou v tomto období v platnosti, jsou připočítávány k cenám za letovou hodinu  – viz příloha

 
 • INFO č.2  CESSNA C-182  OK-LKP  V DRAŽBĚ                                                                                                                


      Dne 6.12. a 20.12.2017 od 10:30 bude prohlídka letounu C-182 OK-LKP pro zájemce o účast v internetové dražbě. Dosavadní majitel letounu jej tímto způsobem prodává a vlastní dražba bude počátkem ledna. Pro případné zájemce o tento letoun, sdělím další informace o prodeji a stavu letadla osobně nebo po telefonu. 

 • INFO č.3   :   DOLETNÁ 2017     Sobota 16.12.2017 od 17:30   -  P O Z V Á N K A                                                          


       V listopadovém bulletinu jsem Vás informoval o termínu "Doletné", nyní Vám zasílám pozvánku a upřesňuji čas zahájení: od 17:30 .Budeme se těšit na hojnou účast a věřím, že budete opět s programem spokojeni. Snažím se program trochu obměnit, ale osvědčený model, pro možná poslední "Doletnou" konanou v restauraci hotelu "Pošta", zachováme. Pokud to bude možné, prosím o potvrzení účasti, pokud jste to ještě neudělali, kvůli zajištění dostatečného množství občerstvení - večeří. Jestli někdo bude požadovat ubytování přímo v hotelu, můžeme Vám jej zajistit, požadavky dávejte do čtvrtka 14.12. Bylo by dobré, kdybychom co nejdříve znali počet zúčastněných pilotů, z důvodu zajištění občerstvení a případného ubytování. Srdečně Vás všechny zveme i s Vaším doprovodem a budeme se těšit na shledání v sobotu 16.12.2017.  

 • doletna 

  • INFO č.4 - ZIMNÍ PŘISTÁVACÍ POPLATKY A OMEZENÍ PROVOZU NA RWY 24/06                                                 


        Připomínám, že od 1.12. nám účtuje Letiště Benešov opět tzv. zimní přistávací poplatky, keré budete mít i v souladu se smlouvu od nás přeúčtovávány. Jedná se o  následující ceny : ULL 50,-Kč,  SEP 80,-Kč  a  MEP 190,-Kč. Tyto zimní poplatky budou účtovány od prosince do konce března, pak se vrátíme k "letním". Další informací k zimnímu provozu je skutečnost, že došlo k zúžení dráhy 06/24 na 20m a je otevřená pouze jižní část dráhy. Pokud bude prováděno frézování/odhrnování sněhu v zimním období, bude pouze na této zúžené dráze a pravděpodobně na výšku 10cm, ne až na "d r n".

  • INFO č.5 -  KONEC  PLATNOSTI IDC K 31.12.2017                                                                                                     


  •     K 31.12.2017 končí platnost všech námi vydaných ID karet pro pohyb po letišti a vstup do našich prostor. Na dalších pět let budou vydávány karty nové a současné budou postupně přečipovány a potisknuty novou grafikou pro odlišení od starých. To je v souladu s bezpečnostním programem pro ochranu letišť a žádám tedy všechny piloty, aby karty průběžně odevzdávali. Ideální bude, když je vezmete na "Doletnou". V průběhu prvního lednového týdne budou nové karty připraveny k vydávání. Tato výměna bude zdarma bez poplatku za podmínky, že vrácená karta bude nepoškozena, funkční a půjde přečipovat v našem systému. Za vydání nové IDC bude od 1.1.2018 účtován poplatek 300Kč. Těm, kteří mi IDC odevzdají na "Doletné", budu vystavovat nové karty přednostně, ostatním postupně kdykoliv i v průběhu roku, ale ne na počkání.   

  • INFO č.6 - PROVOZ O VÁNOČNÍCH A NOVOROČNÍCH SVÁTCÍCH 2017                                                                    


     Stejně jako každý rok bude omezena služba Radio na TWR LKBE a současně i omezen provoz u nás. Provozní doba LŠ BEMOAR bude následující : Do soboty 16.12. včetně (datum doletné) bude provoz bez omezení. Neděle 17.12.2017 provoz možný s ohledem na ustanovení provozní příručky A11 a A14.7 (týkající se odpočinku, alkoholu...) Další týden před Vánoci tedy od 18.12. do 22.12. bude provoz možný, podle počasí a na ohlášení alespoň den předem v systému E.B.A. Dále : sobota 23.12. - úterý 26.12.2017 bude LŠ Bemoair uzavřenaOd středy 27.12. do Silvestra provoz možný ve stejném režimu jako po Doletné, tedy nahlášení zápisem v EBA nebo telefonicky na můj telefon 604842624, den předem a v závislosti na počasí. 31.12. (neděle) plánujeme tradiční Silvestrovský provoz s ukončením nejpozději v 15:30. V pondělí 1.1.2018 bude zavřeno a první týden v lednu opět pouze na objednávku předem. Další rozpis bude v lednovém bulletinu.

  • INFO č.7 - AEROFOTO  2017 - 13.ročník                                                                                                                     


        Opět (pokud se přihlásí dost soutěžících), bude na Doletné vyhodnocení soutěže AEROFOTO 2017, tedy soutěže o nejlepší fotky z létání s našimi letadly (kategorie1) nebo o povedené fotky letadel a letecké techniky ve světě (kategorie2). Fotografie můžete přihlašovat nejpozději do čtvrtka 14.12.2017 viz "PROPOZICE" Těm, kteří mi již fotografie zaslali děkuji, kdo se chce ještě soutěže zúčastnit, vyberte vhodné fotografie, opatřete je krátkým trefným / vtipným názvem (max cca 30 znaků) a zašlete nám je. Soutěží se o drobné ceny a hlavní cenu pro fotku s nejvyšším počtem bodů...

   - Emailová schránka aerofoto@bemoair.cz má velikost 150MB, nemusíte tedy posílat fotky přes úschovnu, ale přímo.

   - Fotografie, výsledky z minulých ročníků a další informace najdete na tomto odkazu BEMOAIR/MULTIMEDIA/AEROFOTO

  • INFO č.8 - SOUTĚŽ G.A.C.  "MIKULÁŠKÁ" V PŘESNÉM  PŘISTÁNÍ                                                                            


        Již tuto sobotu 9.12.2017 pořádá náš soused Miloš R. a jeho společnost G.A.C. tradiční Mikulášskou soutěž v přesném přistání, které se rovněž tradičně zúčastňují naši piloti. Zapojte se do této soutěže i vy. Nezávodí se o žádné velké ceny, ale o pocity a důvěru sama v sebe, že se můžete naučit něco nového. Pokud budete mít chuť, ale nemáte patřičné zkušenosti, není problém domluvit se s našimi instruktory, kteří s Vámi mohou letět jako "safety pilot". 


      Na prosinec zde máte tedy více informací, doufám že se s většinou z Vás ještě uvidím na "Doletné" nebo na soutěži v přistání zmiňované v Inf8, případně ještě při Vašem prosincovém létání. Všem ostatním, které již letos neuvidím, přeji pěkné a klidné Vánoční svátky, Silvestra a šťastný Nový rok a budu se těšit  na shledání v roce příštím. Další bulletin bude vydán počátkem ledna 2018. V případě Vašich dotazů k jednotlivým bodům tohoto bulletinu mne kontaktujte na tel. 604 842 624 nebo emailem na adrese :  novacek@bemoair.cz.  

Za Leteckou školu BEMOAIR s.r.o.  Vítězslav Nováček 

 

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer